bolak

Platí škola učitelkám i za práci mimo pracovní dobu?

Třeba když opravujou písemky nebo se připravujou na výuku atp. Předpokládám že se učitelé musí nějak doma připravovat na ty hodiny, nebo ne?

Nejlepší odpověď
annas

Neplatí. Učitelé mají stanovenou vyučovací povinnost, ale pracovní doba se shoduje s ostatnímí zaměstanci.

Takže v době, kdy nejsou v hodině, se připavují, opravují písemky, vyvíjejí další aktivity – různé projekty, schůze, jednání s rodiči, doučování, exkurze atd. Je to nárazové, např. na střední škole k tomu přibývají přjímací zkoušky, maturity, státní zkoušky. apod.

Další odpovědi
ivzez

Platí.

Pracovní doba učitelů obnáší stejně jako u ostatních zaměstnanců 40 hodin týdně.
Jenom část ze zmíněných 40 hodin tvoří přímou vyučovací povinnost. Zbytek pracovní doby tvoří přípravy na vyučování (část příprav doma, část ve škole), opravy, dozory na chodbách, ve školní jídelně či v šatnách. Dále sem patří účast na poradách a třídních schůzkách, konzultační hodiny pro žáky, průběžné vzdělávání, apod.

Třídnictví se odměňuje zvlášť (spíše symbolickým) příplatkem
třeba jen 350 Kč měsíčně.

Pokud by pracovali nad rámec své vyučovací povinnosti (např. zástup za nemoc, tzv. suplování), považovala by se tato práce za nařízenou práci přesčas. V takovém případě by měli nárok na ohodnocení ve výši průměrného hodinového platu plus příplatek ve výši 100 % průměrného hodinového platu.