Mirdas

Platí si za svou značku ve filmech ?

Samozřejmě se to spíše týká významnějších filmů kde součástí děje jsou i výrobky známé firmy, ať je to od aut, přes parfémy, bot a podobně.
Jsou zde nějaké zákulisní boje o to která firma třeba zaplatí více, aby se jejich produkt objevil opakovaně v tom daném filmu a tak si udělal reklamu?
Zda je tomu tak, může se tak přispůsobyt i scénář a asi nepůjde jen o malé částky ?

Odpovědi
anonym

Říká se tomu PP – product placement.
O nějaké zákulisní boje se nejedná, je to prostě forma placené reklamy (tedy daný čas a prostor zobrazení značky/výrobku získá ten, kdo zaplatí více).
A o „malé částky“ určitě nejde – často PP zaplatí podstatnou část nákladů na výrobu filmu – nebo i celé.