ThePonti

Platí se za platbu kartou na Steamu nějaké další poplatky?

Pokud si koupím na Steamu hru za 4,49 Eur, zaplatím při platbě kartou opravdu 124,– Kč(podle dnešního kurzu), nebo budu platit i další poplatky?
Doplňuji:
Takže vlastně neplatím do zahraničí?

Odpovědi
Lovecrossed

Nic dalšího platit nebudeš, pokud si tvá banka něco neúčtuje za poplatek kartou. Nepočítá se kurz národní banky, ale kurz co má tvá banka u které máš účet.

Hornisse

S platbou do zahraničí to nijak nesouvisí. Pokud máš povoleny zahraniční transakce, tak mezi platbou domů a do zahraničí není žádný rozdíl. V tom je podstata toho, že karty vydává nadnárodní společnost (Visa, MasterCard) a ne samotná banka.

Počítej ale jednak s tím, že se musíš dívat na správný kurz (abys nebyl překvapený tím, že jsi se díval na špatné číslo), a jednak s tím, že platba se ti nestáhne z účtu okamžitě ale někdy až za několik dní – během kterých se může změnit kurz a tím i zaplacená částka

MrnousakCZE

nic dalšího, osobní zkušenost