Avatar uživatele

Platí se vysoká?

Chtěla sem se zeptat jestli se platí vysoká? Moje mamka si myslí že se platíou všechny vysoký, kamarádka říká, že jenom soukromný........ tak já nevím :/
Chtěla sem se totiž zeptat, jestli sestra kdyby chtěla jít na vysokou, tak jestli se za tu vysokou platí (nemyslím soukromku) ted po prázdninách půjde do čtvrtáku ekonomika a podnikání..... A také jsem slyšela že rkonomka bez vysoký není nic........ je to pravda? je dobré mít vyskou?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Státní VŠ (při dodržení běžné délky studia) jsou bezplatné - ale zadarmo není ubytování, stravování, učebnice...
;-)
A - ano - SŠ ekonomka je téměř k ničemu - absolvent obvykle neumí ani samostatně účtovat. Pokud nebudu brát v potaz jazykovou průpravu (její kvalita je velmi různorodá), jde vlastně o kurz ´psaní na stroji´.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud vím, tak se státní školy nijak neplatí a to ani žádné zápisné apod. Platí se ale, pokud třeba překročíš řádnou dobu studia o víc jak rok, aspoň takto to bylo na ČVUT. Možná se pravidla změnila, ale asi nijak dramaticky. Soukromé školy se samozřejmě platí.
Jestli je dobré mít vysokou? :-)) No, tak lepší než drátem do voka, ne? Tak záleží jakou a hlavně jestli něco umíš. Takže opusť myšlenku, že přijdeš nějak z papírem, že jsi vystudovala jakousi VŠ a všude si z tebe sednou na prdel. Když ale přijdeš, že umíš to a to, co pro tu firmu je podstatné, tak ani nemusíš na to mít mnohdy papír. Podstatné jsou jazyky, dobrá znalost počítačových programů se taky hodí a pak samozřejmě nějaké ta praxe, což je důležité si ji získat během studia. Hele, není to žádná sranda, když člověku dojde, že má problém sehnat práci, pak už zpravidla bývá pozdě.


Avatar uživatele
Stříbrný

Ještě bych doplnil poplatek za přijetí přihlášky. Ubytování nebo dojíždění může dělat poměrně nezanedbatelnou částku, navíc je pravidelná, ne jednorázová.
Na druhou stranu, Bc. je už dnes prakticky minimum, zejm. pro lidi bez praxe. Navíc, většina škol spolupracuje se zaměstnavateli v regionu - při studiu si student může nejen přivydělat, ale hlavně navázat kontakty a získat první pracovní návyky. Následně je mnohem snazší získat místo ve firmě, jejíž prostředí díky brigádám/stážím bude znát a kde budou znát jeho.
VŠ doporučuji.


Avatar uživatele
Stříbrný

Škol se zaměřením na ekonomii je příliš mnoho. Absolventi SŠ jsou prakticky nezaměstnatelní, chybí jim praxe a vlastně mic neumí. Zaměstnavatelé většinou požadují alespoň 3 roky VŠ (Bc.). Často si stávající zaměstnanci "musí" na přání zaměstnavatele a hlavně ve vlastním zájmu doplnit VŠ vzdělání i namnoha státních úřadech.
Samotné studium na státních školách zatím není zpoplatněno.. Pokud nemá uchazeč/student VŠ v místě bydliště, musí platit ubytování, cestovné, stravu, učebnice, internet (+ ošacení, obutí, hygien. potřeby, drogerie, kosmetika, lékárna) atp.
Rodiče takového studenta musí počítat s minimálním výdajem kolem 5 tisíc měsíčně, také á - 10. to záleží na typu školy a nákladech hlavně na ubytování, ceny a úroveň kolejí jsou odlišné. Někteří studenti preferují spolubydlení v bytech...
ři studiu některých VŠ lze sehnat brigádu a přivydělat si i velmi slušné peníze. Někdy to nejde, studium je velmi náročné, hlavně první 2 roky, též časově - přednášky do večera (laborotorní praktika, vypracovávání protokolů apod.).
Starší dcera se na žádanou VŠ nedostala, pak nebyly vhodné finanční podmínky pro její studium :(. Vystudovala VŠ při časově i náplní práce náročném zaměstnání, dálkově.
Denní (prezenční forma studia) studium vysokoškoláka rodinu velmi zatěřuje poměrně vysokýni finančními náklady..... Myslím, že tohle může mít tvoje maminka na mysli.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2595
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 755
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 540
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.