msi

Platí se v Kolíně za svoz komunálního odpadu, pokud zde nemám trvalé bydliště?

Platí se v Kolíně za svoz komunálního odpadu bez trvalého bydliště?

Dobrý den,

stěhujeme se do Kolína do pronájmu, nebudeme tam mít trvalé bydliště.
Ve smlouvě máme, že si máme odpad zajistit sami.
Četl jsem vyhlášku města, ale nenalezl jsem odpověď v ní.
Máme to řešit nebo nemusíme? Věděl by někdo?
Nikdy jsme tohle neřešili, vždy to platil pronajímatel, až teď řekl nový pronajímatel: „zatím to neřešte, příští rok si tam dojdete a zaplatíte pár stovek“ ..popelnici nemáme ještě, pry si ji máme koupit. Poradíte? Děkuji

Odpovědi
autacek

Odvoz je buď zajištěn dle trvalého bydliště, případně lze objednat odvoz smluvní (za úplatu). Jednou ze špatných alternativ je, házet odpad do cizích popelnic (k sousedům).

Záleží tedy na tom, jestli bydlíte v činžáku, kde již popelnice k dispozici jsou, nebo v RD, kde popelnice není.

V některých městech je třeba, aby platil popelnici i vlastník nemovitosti, to jak jste se domluvili ale musíte vědět především vy.

Edison

Dotaz spíše pro místní úřad.

marci1

Záleží na tom, jak ošetřené to má místní úřad, ale pravděpodobně budete v místě pronájmu produkovat odpad, tudíž budete muset i hradit poplatek za odpady (pokud jej nehradí pronajímatel). 🙂
„Platit musí každý, kdo produkuje odpad.
Zákon o odpadech uplatňuje nevyvratitelnou právní domněnku, že osoby produkující odpad na území obce využívají k jeho odstraňování obcí zavedený systém nakládání s komunálním odpadem, a proto poplatek za komunální odpad je povinen platit každý, kdo neprokáže, že skutečně žádný odpad neprodukuje.“
https://www.me­sec.cz/clanky/mu­zete-se-vyhnout-placeni-poplatku-za-komunalni-odpad/

cukrar

Dojdete v Kolíně do firmy, která provádí svoz odpadu a požádáte je o tuto službu. Dle četnosti svozu a velikosti nádoby uhradíte poplatek.
Nic složitého.