Platí se v bankách více, když převádím z účtu na účet hodně peněž, než když moc nepošlu a jak velký rozdíl to bývá?

Jde mi o to jestli je velky rozdil v poplatku za prevod, kdyz prevedu napr 1000 Kc a naproti tomu např. 100 000 Kc. Zajima me to z duvodu, ze pokud bych si prevedl penize ze stavebniho sporeni na svuj ucet, aby me nestalo majlant, jen to az bych to pak prevadel na ucet jiny pozdeji vytvoreny napr ucet sporici. To bych si ho sel radsi rychle zalozit, jeste pred rusenim stavebka. Pokud se za prevod mezi ucty u velkych castek moc neplati, tak si jiny ucet vytvorim pozdeji. Jestli na to existuje nejaky prepocet podle ktereho bych to mohl orientacne spocitat, tak jsem jedno ucho :).

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud ještě*) je poplatek za zpracování příkazu k úhradě účtován, je to poplatek fixní, nezávisející na výši převáděné sumy (jinými slovy – je jedno, převádíš-li 1,– Kč nebo 100.000,– Kč).
*) Častým je několik položek ´zdarma´ (v ceně vedení účtu – nebo splnění podmínek pro vedení zdarma) – ale konkrétní výše poplatku se liší podle jednotlivých bank, mnohde i podle typu účtu, takže konkrétní podmínky si zjisti na pobočce nebo webu ´své´ banky.

Další odpovědi
Pepa25

Ne, poplatky za vnitrostátní platební styk v žádné české bance nezávisí na velikosti platby, neboli pokud je poplatek, tak je stejný bez ohledu na výši platby.
Poplatek za příchozí platbu je prasárna, to je jen u několika bank, max. 5 – 7 korun, odchozí platby záleží na kanálu, kterým jsou podány (na pobočce, papír, elektronicky ..) a jestli nejde o prioritní platbu.
Jinak je to u zahraničního platebního styku, ale to až jindy … 😉