Avatar uživatele
Anička:D;)

Platí se umístění zvířete do útulku?

Ahoj, kamarádky kočka bude mít možná koťátka, ale pokud jich bude víc, chtějí je utopit. Já jsem opravdu silně proti těmhle věcem! A ona říkala, že se útulek platí, v rychlosti jsem o tom na stránkách jednoho útulku nic nenašla, a tak se ptám tady, opravdu se to platí? A kolik? Děkuji moc a omlouvám se za chyby.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 3893 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokud si kamarádka není jistá, jestli její kočka bude mít koťata, tak je nejlepší vzít kočku k veterináři a nechat ho kočku vyšetřit a požadovat kastraci. Pokud je ještě čas a kočka není vysokobřezí, tak lékař vyjme dělohu i se zárodky a máte navždy pokoj od problému se zabíjením narozených koťat.
Útulky slouží k poskytnutí azylu toulavým kočkám nebo kočkám těch majitelů, kteří zemřeli ap. a neslouží jako odkladiště koťat nezodpovědných množitelů. Útulky jsou přeplněné a vzhledem k tomu, že tam kočky dostávají kromě krmiva a základní péče i odčervení, očkování a zpravidla je jim provedena kastrace, tak to zadarmo fungovat nemůže.

4 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, Lucijej, iceT, www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Podle toho, co jsem vygooglil, tak to vypadá na částku kolem stovky na den – v Dobranově 80.- a to je prý z nejlevnějších: http://www.roz­hlas.cz/zpravy/re­giony/_zprava/do­branovsky-utulek-je-jeden-z-nejlevnejsich-lide-za-umisteni-psa-presto-nechteji-platit--1184222

Starší odkazy tentokrát nepomohou, našel jsem v nich jen chybné odpovědi a domněnky… zadarmo to logicky být nemůže, to zvíře něco sežere, vypije, musí se udržovat atd. …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Za pobyt v útulku se opravdu platí. Pokud se koťata utopí hodně malá, tak je to rozhodně milosrdnější opatření, než je odrostlá pohodit někde v sousední vsi, v polích a podobně.
Rozhodně se nikomu taková likvidace neprovádí dobře a málokdo k ní přikročí, pokud nemusí. Nepřemýšlej o starostech majitelů kočky a pohledej si na internetu, jak to s takovými útulky opravdu je. Informace tam určitě najdeš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andre5000

Řekni kamarádce, že je vrcholně nezodpovědná a dále ji řekni, ať nechá kočku vykastrovat a nebude muset řešit problém, co s koťaty. A jak si to vlastně představuje, kočka má koťata dvakrát za rok, to s nimi bude pořád chodit do útulku? Při umístění zvířete do útulku se za zvíře nic neplatí ale většinou je v útulku zajímá důvod umístění. A jak tu někdo píše, že utopení malých koťat je milosdrdné, tak podle mně je tento názor hloupost. Nechat kočku projít březostí, nechat jí porodit a pak koťata utopit – to se vám zdá milosrdné?

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata