Anička:D;)

Platí se umístění zvířete do útulku?

Ahoj, kamarádky kočka bude mít možná koťátka, ale pokud jich bude víc, chtějí je utopit. Já jsem opravdu silně proti těmhle věcem! A ona říkala, že se útulek platí, v rychlosti jsem o tom na stránkách jednoho útulku nic nenašla, a tak se ptám tady, opravdu se to platí? A kolik? Děkuji moc a omlouvám se za chyby.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud si kamarádka není jistá, jestli její kočka bude mít koťata, tak je nejlepší vzít kočku k veterináři a nechat ho kočku vyšetřit a požadovat kastraci. Pokud je ještě čas a kočka není vysokobřezí, tak lékař vyjme dělohu i se zárodky a máte navždy pokoj od problému se zabíjením narozených koťat.
Útulky slouží k poskytnutí azylu toulavým kočkám nebo kočkám těch majitelů, kteří zemřeli ap. a neslouží jako odkladiště koťat nezodpovědných množitelů. Útulky jsou přeplněné a vzhledem k tomu, že tam kočky dostávají kromě krmiva a základní péče i odčervení, očkování a zpravidla je jim provedena kastrace, tak to zadarmo fungovat nemůže.

Další odpovědi
quentos

Podle toho, co jsem vygooglil, tak to vypadá na částku kolem stovky na den – v Dobranově 80.- a to je prý z nejlevnějších: http://www.roz­hlas.cz/zpravy/re­giony/_zprava/do­branovsky-utulek-je-jeden-z-nejlevnejsich-lide-za-umisteni-psa-presto-nechteji-platit--1184222

Starší odkazy tentokrát nepomohou, našel jsem v nich jen chybné odpovědi a domněnky… zadarmo to logicky být nemůže, to zvíře něco sežere, vypije, musí se udržovat atd. …

anonym

Za pobyt v útulku se opravdu platí. Pokud se koťata utopí hodně malá, tak je to rozhodně milosrdnější opatření, než je odrostlá pohodit někde v sousední vsi, v polích a podobně.
Rozhodně se nikomu taková likvidace neprovádí dobře a málokdo k ní přikročí, pokud nemusí. Nepřemýšlej o starostech majitelů kočky a pohledej si na internetu, jak to s takovými útulky opravdu je. Informace tam určitě najdeš.

Andre5000

Řekni kamarádce, že je vrcholně nezodpovědná a dále ji řekni, ať nechá kočku vykastrovat a nebude muset řešit problém, co s koťaty. A jak si to vlastně představuje, kočka má koťata dvakrát za rok, to s nimi bude pořád chodit do útulku? Při umístění zvířete do útulku se za zvíře nic neplatí ale většinou je v útulku zajímá důvod umístění. A jak tu někdo píše, že utopení malých koťat je milosdrdné, tak podle mně je tento názor hloupost. Nechat kočku projít březostí, nechat jí porodit a pak koťata utopit – to se vám zdá milosrdné?