bolak

Platí se u filmu něco i za náměty?

A jak přesně musí takovej námět vypadat, musí to mit nějakou speciální formu, nebo stačí jen nápad (obří vraždící žížala) a hned můžu inkasovat?

Odpovědi
led

Námet na film môže byť aj vhodne vyslovená veta, alebo situácia.
Napísal ste sem otázku „Platí se u filmu něco i za náměty?“ šikovný scénarista môže podľa nej napísať scénar (ako mu dokážete, že to bola vaša myšlienka?), ktorého sa chytí produkčný a pomocou režiséra, hercov, výtvaníkov a hudby vytvorí z toho hit storočia.
váš nápad „obří vraždící žížala“ bol už viackrát realizovaný, ešte pred zverejním tejto otázky.
Doplňuji:
Za meno sa platí!
ak je v titulkoch napísané, je aj zaplatené. Ale mnoho námetov od obyčajných neznámych ľudí, uchmatnú tí neobyčajní známejší a vydávajú za svoje.
Súďte sa a súd vám nepomôže, ak nemáte dôkazy.

Lamalam

Ano, platí.

bolak

led: To znamená že ne? Když je v titulkách filmu řádek „Námět“ a u něj jméno, tak co to tedy přesně znamená? Ten člověk za to nijak nedostal zaplaceno?