karel123

Platí se při vlastnictví bytu nájem?

Čau, platí se nájem když někdo bydlí ve vlastním bytě/domě?
Chci si časem pořídit byt vlastní tak se ptám :)

Nejlepší odpověď
Hans51

Z podstaty věci ne, nájem je přenechání věci k užití jinému. Nemůžete být současně nájemcem a pronajímatelem.

Další odpovědi
redy

Ne, byt sis koupil, je tedy tvůj. Ale majitelé těchto bytů spoří na opravu domu, elektřinu ve společných prostorách, pojištění domu.

Tak to mám já.

Plus to, co píše uživatel sesedni…

sesednizkola

Roztomilý dotaz :D neplatí se najen, platí se akorat poplatky voda, elektrika, plyn, popelnice, fond oprav. Koupit byt a plati jeste najem by nebylo rozumne.

gecco

Ne…
Pokud jsi vlastníkem bytu (a členem SVJ, např.) platíš podle stanov (SVJ…) třeba zálohy na energie, příspěvky do fondu oprav (apod…). Nájem ne…
😉

Agneta

V Česku ano (tedy defacto). Protože když ty si koupíš byt, tak nepoložíš 2 milióny na stůl, nýbrž budeš celý život splácet, takže to vyjde na stejno:DD

cukrar

Karle, když vlastníte dům, komu byste platil nájem? Jedině sám sobě? Když si pořííte byt, taky nebudete nikomu platit nájem.