Jashin

Platí se i nepovedené krytí psa ?

Nejlepší odpověď
Deli

Záleží na dohodě s majitelem psa. My jsme ho neplatili, jen jsme za ochotu a čas dali majiteli flašku.

Další odpovědi
anonym

Doplňuji v podstatě správnou odpověď „placebo“ : Neuvádíš co pokládáš za nepovedené krytí. Za úspěšné krytí se dá pokládat narození štěňat. Pokud dojde ke krytí, nemusí se psi „svázat“ ale tento akt nemá na oplodnění feny vliv. Pokud fena nezabřezne, neznamená to, že je pes neplodný, protože fena nemusela být v optimální době, která se nemusí dobře odhadnout, fena může být svolná, ale dosud neplodná a naopak ke konci hárání už není fena svolná, ale je často nejlépe vhodná k oplodnění. Pokud se zabýváte rozmnožováním psů bez rodokmenu, u těch je vše na domluvě majitelů obou aktérů.

kapka

Byli jsme domluvení na platbě, že jen, když se krytí povede. A povedlo se.

placebo

Nebudu se vyjadřovat ke krytí za účelem pouhého množení psů bez pravidel, tedy psů bez průkazu původu, tam záleží na ústní domluvě a nejsou žádné záruky v ničem. Pes může krýt, ale být neplodný, může fenu nakazit atd.atd. Ale pokud nedojde ke krytí, nic se neplatí. V organizovaném chovu psů jsou poplatky za krytí dostatečně oštřené Chovatelským řádem.