jirka323

Platí se eko daň, když nechám vozidlo ekologicky zlikvidovat před přihlášením na svou osobu?

Plánuji koupit vozidlo a vybrat z něj několik náhradních dílů a poté jej nechat ekologicky zlikvidovat. Majitel vozu požaduje přepis, jelikož je to vozidlo u kterého se platí eko daň, chtěl bych se jí vyhnout.

Odpovědi
anonym

Pokud ještě není vozidlo z ´bývalého´ majitele odhlášeno, udělej to tak, že auto koupíš, ´vybrakuješ´ a necháš zlikvidovat jménem současného majitele třeba na základě plné moci – ať s tím nemá ´práci´.
Pokud už odhlášeno je, oficiálně s ním – kromě dohlášení na kupce-tebe (a tím zaplacení eko-daně), nemůžeš právně nic dělat – nelze odhlásit z registru, nelze zlikvidovat…

cukrar

další možnost je, nechat vozidlo na Vás odhlásit, nedokončit polopřevod, který zanikne 1.7.2015 (novelizace 56/2001)

majklhanz

Vaši odpověď naleznete na stránkách http://autotrip­.cz/ekologicka-dan-auta-tabulka-2015/