Hatka

Platí referentský průkaz i u jiného zaměstnavatele?

Mám několik částečných pracovních poměrů u různých firem. V jedné občas jezdím služebním autem a tak mám i referentský průkaz z každoročního školení placeného firmou.

Teď se u jednoho z dalších zaměstnavatelů objevil požadavek na služební jízdy. Platí referentský průkaz i pro další zaměstnavatele, nebo jen pro toho, který je uveden na druhé straně kartičky a musím si udělat pro každého zaměstnavatele no­vou?

Odpovědi
anonym

Podle ZP je zaměstnavatel povinen proškolit lidi, školení u jiného zaměstnavatele ti nestačí. Tedy nejen teorie, ale i praxe, jízdy autem. Kartička sice stačí, ale musí tam být vyznačeno proběhlé školení od dalšího zaměstnavatele. §103 odst. 2 a 3 ZP
-
Pochybuji že ti to současný zaměstnavatel dovolí nechat provést zápis do referentského oprávnění, které musel zaplatit.
Doplňuji:
Možnost je, udělat si profesní průkaz řídiče do kterého budou zaznamenány zkoušky jakéhokoliv zaměstnavatele na řízení vozidel.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast5h2.aspx

lukas.zmizik

Je pravda, že každý zaměstnavatel je povinen zajistit školení.

Druhá věc je profesní průkaz – tedy na profesní školení můžou pouze řidiči skupin (C, C1, D, D1) + E a žádná kartička o tomto se již nevydává a nic se do ní neznačí. Je to pouze vyznačeno v řidičáku harmonizačním kódem a řidičský průkaz je platný 5 let.

cukrar

Hatka, zákon stanoví, že musíte být proškolená dle 247/200?
Je nesmysl, abyste pracovala u třech firmách na nějaký úvazek a nechala se třikrát školit.
Máte platné školení na jeden rok? Máte, a je jedno, zdali pracujete u jedné, či dvou firem.