annas

Platí pro výrobce čist. prostředků citát čistému vše čisté? Je dočista pravda, že jeho prášek vypere dočista do čista?

  1. Pokud jde o čisticí prostředky, nakupujete podle reklamy u odborníků, nebo jdete raději jinam?
  2. Myslíte, že vnější i vnitřní čistota , např. čistota etická, estetická jsou podmíněny dobou, kulturou či individualitou? Nemáme každý jiný pojem subjektivní čistoty?
  3. Je možné, že po vzoru biblického citátu "čistému vše čisté“ platí, že v dobré náladě je vše dobré?

4.„Je čisté svědomí to jediné, co stejnou cenu má jak život?“ Euripidés

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/4364-neznamy-autor-cistym-vse-ciste/

Olympic
„Čistému vše čisté
Ať každý má, co rád
Jedno je jisté
Nikdo nejsme akorát …
http://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/olympic/nikdo-nejsme-akorat-85612
--

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2014/12/17/16/54/cle­an-571679_960_720.jpg
¨–
Vím, že otázka na význam biblického citátu zde byla, ale mně o něj nejde, ale spíš o vztah k reklamě a dalšímu srovnání.

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že pro výrobce je to jen pouze dobře znějící reklamní slogan. Ani, to že vypere dočista do čista je jen obchodní nadsázka, kterou je nutno brát s rezervou.

1. Podle reklamy určitě ne.
2, Ano, i tyto různé druhy čistoty podléhají době , kultuře a současným zvyklostem. Jistě to nebylo ve všech dobách stejné. Ano, každý máme v těchto otázkách jiný subjektivní dojem a jiné hodnocení. U věcí měřitelných pouze zvyklostmi , morálkou a kulturou to vlastně ani jinak nejde.
3, Ano, určitě platí. Jedno ovlivňuje druhé a naopak.
4. Myslím, že snad to takto i kdysi bývalo. Dnes už je situace zřejmě jiná. Záleží na každém jak se se svým svědomím vyrovná. Jedna věc může u jedince vyvolat výčitky a trápit ho celá léta, u jiného ta samá věc se jeho svědomí ani nedotkne a lehce takové věci přechází. Záleží na každém samotném, jak má tyto hodnoty uspořádány a stanoveny.

Další odpovědi
aliendrone

No, kdyby ty reklamy na prášky za ty roky co je poslouchám byly jen z poloviny pravdivé (tj. že po nich prádlo bude ještě bělejší než dřív), tak by moje košlie s použitím DNEŠÍCH pracích prostředků byly TAK BÍLĚ,. že by NEBYLY ANI VIDĚT! :D :D :D

  1. Protože mne nabídka čistících prostředků (jejich účinnost) NEUSPOKOJUJE, řeším to často VLASTÍMI postupy. Někde tu o tom nedávno psal Kepler, myslím. ;) :)
  2. Bez definice „vnitřní čistoty“ nelze odpovědět, každopádně subjektivní čistota je už z definice pro každého jiná. ;) :D :D
  3. Ne, a to ani pokud uznáme predikát za platný.
  4. Hmm, to nejtěžší nakonec! Myslím, že ABSOLUTNĚ to neplatí, obecně ovšem ANO. V životě jsem udělal mraky špatností, dokonce i pár takových, za které se DNES hluboce stydím. Jenže jak se říká… „Lepší živý posera, než mrtvý hrdina!“ Jen se to s tou (fakt nevím jak to jinak nazvat) „předposr*ností“ nesmí přehánět, to je zkratka do pekla!

Venkoncem jsem přesvědčen, že mnoho DNEŠNÍCH hrdinů (pokud bychom věděli a znali vše v pozadí) by NEBYLO hrdiny, pokud by nepřežili. A mnozí z těch, co přežili a JSOU považováni za hrdiny, byli ve skutečnosti křiváci a zbabělci par excellence! (typicky pašík Vašík)

nyjono

1. reklamě v tomto směru VŮBEC nevěřím. Čistící prostředky kupuju jinde. Vyzkouším a pokud je spokojenost, používám nadále a i doporučím po osobní dobré zkušenosti.