Avatar uživatele
annas

Platí pro vás: „Můžeš-li učiniti dnes, neodkládej na zítřek“? Co když …

Vznešeněji vyslovil John Galswworthy.

„Tímto světem projdu jen jednou. Proto každé dobro a laskavost, kterou mohu prokázat kterékoliv lidské bytosti, nebo němé tváři, nechť vykonám nyní a nechť je neodkládám. Neboť nepůjdu znovu touto cestou.“

Platí tato slova pro všechno, nebo jen pro dobré skutky?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? vagra, kapka, iceT, Andělé, tom004, dědapetr, anonym před 4626 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Řekl bych,že byto mělo platit,pouze pro dobré skutky.Ale,musím přiznat,že,ne vše,co mohu učinit dnes,učiním.Vět­šinou,proto,že se mi nechce,nebo si myslím,že to počká,ap.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Vkládání otázek většinou předchází rozvážná úvaha, kdežto v odpovědích jsme více impulzivní.
Možná stejně jako je protimluv u dalšího úsloví „Ráno moudřejší večera“.
Takže, jako u všeho, podle okolností.
I promyšlený zítřejší dobrý skutek může mít větší hodnotu než okamžité plané gesto.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Bylo by dobré, kdyby to platilo pro všechno. Bohužel, u mne platí spíše co můžu udělat dnes, stejně dobře můžu udělat zítra a když to udělám pozítří, tak získám dva dny času.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Podle mého dědy,vždy dělej vše hned a neodkládej to,aby po tobě nezůstaly resty,kdyby jsi musel odejít z tohoto života a také pro klid duše.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Ano pokud se to týká osoby – snažím se vykonat věc hned .
Jinak se řídím zásadou co můžeš udělat dnes , můžeš zrovna tak udělat i zítra, takže si věci rozvrhnu a tím pádem jsem ve větší pohodě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Lenost,to je to,proč odkládám na zítra to,co bych mohla..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Sice je to dobré pořekadlo (zvláště když jste se ženskou a chcete ji dostat do postele), ale občas se držím hesla: „Nedělej dnes to, co zítra za tebe udělají jiní.“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek