annas

Platí pro vás: „Můžeš-li učiniti dnes, neodkládej na zítřek“? Co když …

Vznešeněji vyslovil John Galswworthy.

„Tímto světem projdu jen jednou. Proto každé dobro a laskavost, kterou mohu prokázat kterékoliv lidské bytosti, nebo němé tváři, nechť vykonám nyní a nechť je neodkládám. Neboť nepůjdu znovu touto cestou.“

Platí tato slova pro všechno, nebo jen pro dobré skutky?

Nejlepší odpověď
tom004

Řekl bych,že byto mělo platit,pouze pro dobré skutky.Ale,musím přiznat,že,ne vše,co mohu učinit dnes,učiním.Vět­šinou,proto,že se mi nechce,nebo si myslím,že to počká,ap.

Další odpovědi
anonym

Vkládání otázek většinou předchází rozvážná úvaha, kdežto v odpovědích jsme více impulzivní.
Možná stejně jako je protimluv u dalšího úsloví „Ráno moudřejší večera“.
Takže, jako u všeho, podle okolností.
I promyšlený zítřejší dobrý skutek může mít větší hodnotu než okamžité plané gesto.

Drap

Bylo by dobré, kdyby to platilo pro všechno. Bohužel, u mne platí spíše co můžu udělat dnes, stejně dobře můžu udělat zítra a když to udělám pozítří, tak získám dva dny času.

dědapetr

Podle mého dědy,vždy dělej vše hned a neodkládej to,aby po tobě nezůstaly resty,kdyby jsi musel odejít z tohoto života a také pro klid duše.

hanulka11

Ano pokud se to týká osoby – snažím se vykonat věc hned .
Jinak se řídím zásadou co můžeš udělat dnes , můžeš zrovna tak udělat i zítra, takže si věci rozvrhnu a tím pádem jsem ve větší pohodě.

anonym

Lenost,to je to,proč odkládám na zítra to,co bych mohla..

anonym

Sice je to dobré pořekadlo (zvláště když jste se ženskou a chcete ji dostat do postele), ale občas se držím hesla: „Nedělej dnes to, co zítra za tebe udělají jiní.“