annas

Platí pro Jiřího Sováka slova „Život sestává z mnoha malých mincí, a kdo je umí sbírat, má bohatství"?

Autorem slov je francouzský dramatik Jean Anouilh (1910 – 1987).

Dne 6. září 2000 odešel do kumštýřského nebe herec, jehož V. Menšík nazval „králem fóru“. J. Sovák sám považoval označení komediant za vyznamenání. Jeho celoživotní činoherní mistrovství bylo oceněno cenou Thálie.

Udělili byste Jiřímu Sovákovi alespoň malou minci za některou filmovou postavu?

Děkuji.
..
Nedávno jsem vzpomínala na pana Horníčka, proto zmíním seriál Byli jednou dva písaři. V něm si s ním zahrál Jiří Sovák. Scénář napsal Jaroslav Dietl podle knihy G. Flauberta Bouvard a Pecuchet.

Návod na to, jak prožít šťastný a spokojený důchod bez ohledu na absurdní nápady obou protagonistů, vynikající herecké výkony, jemný humor …

Oběma bych udělila velkou minci.

Nejlepší odpověď
gecco

Určitě ano – jen nevím za kterou, nepamatuju si žádnou jeho roli, v níž by neexceloval.
😉

Další odpovědi
anonym

Já bych mu dal metál za všechno.
Byl to skvělej chlap a nenahraditelnej herec.
Setkal jsem se s ním osobně.
Nejhorší je,když mu stydne hlava.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=cQtw3w4cA­TE

štamgast

Pamatuji ho z Chalupářů a z Marečku, podejte mi pero. Za tyhle postavy bych mu dal klidně i velkou minci.
P.S. Doplň do otázky otazník, jinak ti to někdo smázne.

Drap

Pokud bych měl rozdělovat tyto mince, tak pan Sovák by jich dostal spoustu. Je to oblíbenec a snad v každé jeho roli si člověk může najít něco pro sebe.

hanny 2

Určitě za postavu pana Humla v Chalupářích – a to velkou!

annas

Ad štamgast. Děkuji. V konceptu jsem ho měla, ale při kopírování neoznačila a stalo se… 🙂

anonym

To by se nemělo stávat.