Avatar uživatele
annas

Platí pro Jiřího Sováka slova „Život sestává z mnoha malých mincí, a kdo je umí sbírat, má bohatství"?

Autorem slov je francouzský dramatik Jean Anouilh (1910 – 1987).

Dne 6. září 2000 odešel do kumštýřského nebe herec, jehož V. Menšík nazval „králem fóru“. J. Sovák sám považoval označení komediant za vyznamenání. Jeho celoživotní činoherní mistrovství bylo oceněno cenou Thálie.

Udělili byste Jiřímu Sovákovi alespoň malou minci za některou filmovou postavu?

Děkuji.
..
Nedávno jsem vzpomínala na pana Horníčka, proto zmíním seriál Byli jednou dva písaři. V něm si s ním zahrál Jiří Sovák. Scénář napsal Jaroslav Dietl podle knihy G. Flauberta Bouvard a Pecuchet.

Návod na to, jak prožít šťastný a spokojený důchod bez ohledu na absurdní nápady obou protagonistů, vynikající herecké výkony, jemný humor …

Oběma bych udělila velkou minci.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 15Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, vagra, johana 56, Drap, fcoop, redy, štamgast, briketka10, ratava, gagaga, anonym, Agneta, anonym, gecco, lejdy.můn před 3145 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Určitě ano – jen nevím za kterou, nepamatuju si žádnou jeho roli, v níž by neexceloval.
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Já bych mu dal metál za všechno.
Byl to skvělej chlap a nenahraditelnej herec.
Setkal jsem se s ním osobně.
Nejhorší je,když mu stydne hlava.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=cQtw3w4cA­TE

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
štamgast

Pamatuji ho z Chalupářů a z Marečku, podejte mi pero. Za tyhle postavy bych mu dal klidně i velkou minci.
P.S. Doplň do otázky otazník, jinak ti to někdo smázne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Pokud bych měl rozdělovat tyto mince, tak pan Sovák by jich dostal spoustu. Je to oblíbenec a snad v každé jeho roli si člověk může najít něco pro sebe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Určitě za postavu pana Humla v Chalupářích – a to velkou!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Ad štamgast. Děkuji. V konceptu jsem ho měla, ale při kopírování neoznačila a stalo se… 🙂

před 3147 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

To by se nemělo stávat.

před 3147 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek