TheFailManCz

Platí oranžový studentský průkaz (od 15 do 26 let) v autobuse po dobu vánočních prázdnin?

Na průkazu je jasně stanovená doba platnosti a to je celý rok kromě letních prázdnin (červenec-srpen). Dnes jsem však jel autobusem ještě o Vánočních prázdninách a řidič na mě vyrukoval s tím, že průkaz po dobu i těchto prázdnin neplatí. Přišlo mi zbytečné se s ním přít, tak jsem zaplatil plnou cenu. Po dobu těchto prázdnin jsem jel autobusem několikrát, avšak s jiným řidičem, který po mně plnou cenu nevyžadoval. Chtěl bych mít tedy už konečně jasno jak to s platností tohoto průkazu po dobu jiných prázdnin než těch letních ve skutečnosti je.

Nejlepší odpověď
annas

Když chcete mít jasno, obraťte se na pracovníka dopravní kanceláře, který vám průkazku vydal.

Mohu vyhledat to, co víte vy, ale nemůžu znát, zda je nějaké omezení, co jsou pracovní dny pro školni výuku atd.

„Studentskou průkazku je možné využívat po celý školní či akademický rok, tj. až do konce června, resp. do konce října u studentů vysokých škol. V průběhu letních prázdnin na žákovský průkaz cestovat nelze.“

Ale u průkazu musíte mít zaškrnuté další údaje
.
"Způsob dojíždění označí škola pomocí symbolu “kladívka“:

  • přeškrtnutý symbol – žákovský průkaz platí pro jednotlivé jízdy i o sobotách a nedělích
  • ponechaný symbol – žákovský průkaz platí pouze v pracovní dny"

http://www.hy­perstudent.cz/stu­dentske-jizdne-cestovani-se-slevou.php
http://www.skrblik­.cz/rodina/stu­denti/slevy-pro-studenty/

Jel jste z místa bydliště do místa školy, tedy trasou, která mát vyznačenou na průkazce?