Kepler

Platí max. 300 hodin ročně na DPP absolutně, nebo jen u jednoho zaměstnavatele?

Dejme tomu, že si odpracuju svých 300 hodin u jedné firmy, pak smlouvu ukončím a najdu si jiného zaměstnavatele?

Nejlepší odpověď
ivzez

Omezení platí jenom pro jeden kalendářní rok
a pro jednoho zaměstnavatele.

DPP můžete uzavřít postupně nebo souběžně
více u různých zaměstnavatelů.

Další odpovědi
JájsemRaibek

U jednoho zaměstnavatele.

Edison

Myslíš jako že udělaš za první půlrok celých 300 hodin u jednoho zaměstnavatele, změníš práci a pak 300 hodin u druhého? Mě to logiku nedává, ale nějak nevidím nástroj, jak by se to dalo hlídat.

Kepler

Edison: jo, přesně tak to myslím. Jedna pracovní agentura končí a chci jít ke konkurenci. Šlo by o stejnou práci ve smluvní firmě, ale pod jinou agenturou.

JájsemRaibek

Rozsah dané konkrétní práce, na který se dohoda o provedení práce může uzavřít, pak nesmí být větší než 300 hodin ročně (do roku 2011 byl tento limit pouze 150 hodin), přičemž se do tohoto rozsahu započítává veškerá pracovní doba, která je pro stejného zaměstnavatele v daném roce na základě dalších případných dohod o provedení práce vykonávána. Naopak se nezapočítává doba, která by byla vykonávána pro zaměstnavatele jiného.

Kepler

Tak to přesně jsem chtěl vědět, dík.

JájsemRaibek

Není zač :)

JájsemRaibek

Nemusíš ukončit, ale můžeš i souběžně.