ivzez

Platí Kodex uživatele pro všechny uživatele? Nemají „Zlatí“ nějakou výjimku?

Kodex zapovídá:

— porušování zákonů
— porušování autorských práv
— přisvojování si cizích myšlenek

Má „zlatý“ uživatel právo tyto tři body porušovat?

Nejlepší odpověď
bolak

Nevím o co jde, ale slovo „kodex“ by se mělo na této poradně zakázat. Vždycky když ho tu někdo pronese, něco se semele.

Další odpovědi
led

Na vaše otázky
1 – „Platí Kodex uživatele pro všechny uživatele?“ odpoveď znie jednoznačne ANO
2 – „Nemají "Zlatí“ nějakou výjimku?" odpoveď znie jednoznačne NIE

Takto možno odpovedať na všeobecnosť týchto otázok.
Žiadny, opakujem, žiadny uživateľ tejto stránky nemá právo porušovať platné zákony, porušovať autorské práva a prisvojovať si cudzie myšlienky.
Ale, musím rozvinuť vašu otázku, ktorá podľa mojej myšlienky, analýzy vášich nedávnych príspevkov o autorských právach, aby som nebola osočená z prisvojovania si autorských práv, ide o
"ivzez

Annas, mýlíte se, pravidla porušujete, a to opakovaně.

Pokud Vám cizí práce stojí za opisování (odkaz na soubor PDF, který si téměř nikdo nestáhne není totéž jako citace), měl by Vám autor práce stát za přesnou citaci.

Zdejší pravidla porušujete opakovaně, někdy neuvádíte zdroj vůbec, jindy odkážete na Google translátor nebo na soubor ke stažení.

Tušíte, že mezi důvody k nahlášení je zde i plagiátorství?

Porušováním zdejších pravidel a autorských práv shazujete nejen sama sebe (to je Váš problém, ten mne nepálí), ale i úroveň Odpovědí.cz A to už mi vadí.

Přeji pěkný den!" http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-vychova-dle-zasad-antona-semjonovice-makarenka#dis­cussion

odpoveď administrátora k znela (vynechávam občianske meno uživateľky):
"Dobrý den, paní …

dle našeho kodexu, pokud použijete odpověď z nějakého on-line zdroje, je nutné tento zdroj uvést.

Kodex uživatele:
Je naprosto v pořádku používat on-line zdroje pro odpovídání na otázky. Pokud čerpáte z nějakého zdroje, uveďte tento zdroj a nechte uznání tomu, komu patří.

Vaše odpověď na otázku uváděnou v odkazu (Co znamená „výchova dle zásad Antona Semjonoviče Makarenka“?) je v rámci kodexu v pořádku.

S pozdravem

Odpovedi.cz" zverejnená v tej istej diskusii

Táto otázka, podľa môjho názoru, je tendenčne smerovaná ako pokus pokračovanie uvedenej diskusie.

Poznámka na záver:
uživateľka ivzez, využite, prosím, svoje veľké znalosti z oblasti práva na pomoc užívateľom – žiadateľom v tejto oblasti

Ak niekoho chcem obviniť z porušenia zákona – musím uviesť v čom konkrétne a z ktorého zákona.

V oblasti autorského práva (mám určité malé skúsenosti), pokiaľ nie je nie je výslovne zakázané deliť dielo na časti (hudba, slovo) možno z neho uvádzať – citovať úryvky s uvedením zdroja – autora diela. Pri použití vlastných slov k vyjadreniu témy, teda nie citovať, k rozvinutiu, polemike k myšlienke citácie je treba uviesť zdroj – autora citácie len v prípade jej citácie.

Prisvojovanie si cudzích myšlienok? Veď toto robíte v poslednej dobe práve vy, prisvojujete si myšlienky, dnes už bývalých zlatých užívateľov, ktorí podobnú rétoriku používali. Prečo nepoužívate odkaz?

„Petr, zlez z toho stromu, vidím ťa…“ parafrázujem známy citát na známeho zlatého exuživateľa. Je to porušenie autorského zákona?

anonym

Nikde jsem se nic takového nedozvěděl – že by mi to (za)tajili?
😉
Doplňuji:
Mosoji, je jistý rozdíl mezi myšlenkou prokazatelně dříve veřejně publikovanou a myšlenkou, jež se jejímu autorovi vylíhla v hlavě v okamžiku, v němž si ji přečetl…
😁

mosoj

Zrovna jsem na to myslel. Přisvojila jsi si moji myšlenku.

tencosepta

Pro ně to platí dvojnásob.

Nevíteto?

Asi nemají, ale nevšimla jsem si, že by někdo neuváděl aspoň odkaz, takže co…

ivzez

Led,
od Vás jsem očekávala inteligentnější reakci.
Tu závist Vám váženě nepřeju.
Měla byste s ní něco dělat.

led

Jeden z najhorších typicky ľudských vlastností je závisť. Táto vlastnosť už bola v histórii ľudstva príčinou mnohých ľudských nešťastí. Zaujímavé je, že je to jedna z mála ľudských vlastností, ktorú v žiadnej inej živočišnej ríši je nenájdeme.

led

Bolak, preto začínam miesto toho používať slovo „pravidlá“ :)

gagaga

bolak, ale pokazdy to dobre dopadlo ! :)

vsechny kodexaky s 30 profily nam uz zabanovali
:)
konecne tak jsou spravedlivi adminci

i tahle otazka by mela byt proti kodexu..ta uz tu byla nejmin 1000 krat

ja bych se zeptala asi primo adminku

nebo ze by i " v tomhle pripade " slo o neco uplne jinyho ?

tisice otazek..tisice odpovedi zde porusuji kodex ..ale odkaz se da vzdycky jen na jednu jedinou uzivatelku :))
to jeji prvenstvi holt ne kazdej unese, nooo :)

nesvedci to ale o charakteru toho, te ..na kterou se " ukazuje ".., ale vetsinou toho tazajiciho..
potrefena husa ..gagaga

  • iv-

bolak

Já protestuji, mě už bylo smazáno asi 860 otázek z důvodu porušení kodexu, přitom minimálně 1, možná dokonce 2, kodex neporušovaly, tak jaká je tohle spravedlnost!

A s touhle křivdou já musím denně ráno vstávat a večer ulehat..

fcoop

Je to přímo na komoru:
tisice otazek..tisice odpovedi zde porusuji kodex ..ale odkaz se da vzdycky jen na jednu jedinou uzivatelku :))

to jeji prvenstvi holt ne kazdej unese, nooo :)

Tady to není „akademická půda“. Zhovadilých otázek a odpovědí je tady víc,než než těch co mají smysl.
To kritikům nevadí.
Tak si nehrajme na vzdělance,kteří úzkostlivě dodržují etiku.
A !! – koneckonců – rozhodující jsou Administrátoři­.......
Tečka.
Nebo jsou podmáznutí?
To je vážně groteska – čas od času se vynoří – bůhví odkud – nějaká kyselina a leptá a leptá.

Andělé

:O)))