Avatar uživatele
Sůwa

Platí ještě, že " čistému vše čisté" ?

Doplňuji:
Pevně doufám, že to tak je, ale bohužel to platí i naopak…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Sůwa

Zajímavá 14Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, Andělé, johana 56, Jikra, Drap, fcoop, bolak, briketka10, Illines, vlk samotař, badisko, anonym, anonym před 4051 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

kde čistých je převaha, tam platí vše čisté. Kde nečistých je převaha, tam platí strach z čistých.. tam platí vyčistit od čistých.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Led_

Teoreticky áno.
" čistému vše čisté" – kiež by tieto slová boli mottom pre všetkých…
malo by to platiť, ale denne sa presviedčame, že neplatí. Prax je trochu iná.
Aj malý Mauglí, pokiaľ sa nedostal medzi ľudí, bol čistý ako príroda (pozor, nie dnešná zdevastovaná príroda), ale pobytom v dedine sa aj z neho stal človek.

V každom človeku už od čias Adama a Evy je niečo nečisté. Adam na žiadosť Evy, odporujúcej tak Božiemu prikázaniu, aj on odtrhol (ukradol -„neukradneš“) jablko zo stromu poznania. Ba človek cez Kaina došiel až k tej najväčšej „nečistote“ – zabil
Zdroj neuvádzam – je známy všetkým
Ale napriek tomu sa nájdu ľudia čistí, snažiaci sa žiť čestne a neubližovať druhým, ale žiaľ odozva iných už nie je vždy čistá.

Zbytočne sa niekto tvári ako Neviniatko nebeské, rečou perlí, keď plodí zlo!
Doplňuji:
Pokračovanie v diskusii

Upravil/a: Led_

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vagra Nahlásit


Avatar uživatele
johana 56

Optimisticky ano,ale skutečnost bývá jiná.I v bahnitém dnu řeky lze najít místo,ze kterého vytéká čistý pramínek. Z malého,na pohled čirého potůčku se díky pomalému usazování nečistoty může stát velká špinavá louže.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

platí.

ale bohužiaľ, dnes na takého človeka okolie pozerá ako na pošuka.
Bez lsti, podvodu, závisti, násilia, pohŕdania a kadečoho iného dnes spoločnosť proste normálne nefunguje.
Ktovie prečo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

ovsem otazka je kdo znas je opravdu cisty nemyslis ?…myslim ze kdo si o sobe mysli ze je cisty az tak cisty nebude ..znas to kdo je bez viny at hodi kamenem ale taky myslet znamena hovno vedet !
Doplňuji:
a odpoved na tvou otazku ..melo by to tak byt..

Upravil/a: badisko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano, Sůwo, platí to.
Doplňuji:
Jasným dokladem tohoto rčení byly vždy děti jako bytosti nezkažené zkušenostmi dospělých. Vzhledem k tomu, že i ve školkách dnes lze narazit na šikanu, tak to tak už není. Proto musí člověk hledat lidi se skutečně ryzím charakterem. Nemohu si stěžovat, že bych jich znala málo.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Není to podle mě pravda, alespoň usuzuji podle sebe. Myslím, že jsem dostatečně a to hodně čistá a čestná, ale většinou se nechávám vést intuicí, která mi u osob napoví, komu věřit, komu ne a kdo „není čistý“ a může mi nějak ublížit, ať již pomluvou apod. Ve velké většině případů se mi intuice vyplatí

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.