Rokio

Platí ještě v současné době výrok „Duben, ještě tam budem.“?

Březen, za kamna vlezem. Duben, ještě tam budem.

Myslíte, že tento výrok ještě platí, když uprostřed dubna bylo tam, kde bydlím já, 32 stupňů Celsia odpoledne?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nejde o výrok, ale starou pranostoku či přísloví. Jak známo, klima se mění a směřuje k větším výkyvům. Taky se může stát, že nám ještě v květnu nasněží, už jsem to zažil.

Další odpovědi
marci1

Jak kdy. Loni např. v dubnu místy i sněžilo. 🙂
http://www.e-pocasi.cz/archiv-pocasi/2017/duben/

ivzez

Pranostiky mají dlouhodobou platnost,
přestože v některých letech může docházet k výkyvům.

mosoj

U mně to tak je stále. V březnu zalezu dílny ve sklepě kvůli chladu a v dubnu tam ještě jsem kvůli horku. Minulý rok to bylo naopak.

ivzez

@Kepler:
Také jsem zažila sněžení v květnu
a nebylo to ani nijak zvlášť vysoko.
V Jizerských horách ± 400 m n.m.

Lamalam

Sníh v květnu? U nás na horách běžné.