hanny 2

Platí ještě tato autolékárnička?

Toto je uvedeno na obalu – "Baleno dne 06/2010

Minimální doba použitelnosti 4 roky

Datum použitelnosti se vztahuje jen na původní obsah lékárničky."

Je nepoužitá,zatavená ve fólii.Může mi policajt dát pokutu?
Vybírají za to 2.500,–Kč!

Odpovědi
Roman71

Měl jsem v autě lékárničku použitelnou do roku 2015, ale kvůli změně zákona jsem to raději neriskoval a koupil novou. Není to tak hrozná investice, ale rozhodně je to méně než zmíněná pokuta. ..a mám klid :)

Dochy

měla bys to projít, zkontrolovat, které věci jsou po expiraci a ty vyměnit. Bacha, v rámci zamezení plýtvání bývá někdy nová lékárnička výrazně levnější než část prkotin, které je nutno vyměnit…

cukrar

Ano, policista Vám může dát pokutu do 2000Kč na místě.
Doporučil bych udělat podobný leták jak ho vidíte na lékarně, s datumem baleno 07/2014, doba expirace do 06/2018..
A zavařit do folie..