Platí ještě „Sedávej panenko v koutě, budeš-li hodná, najdou tě“?

Nejlepší odpověď
iceT

neplatí,dnes pokud baba někdy neudělá první krok,tak zůstane na ocet,a jejího vyvoleného uloví jiná.

Další odpovědi
annas

Domnívám se, že dnes platí: Sedávej panenko v koutě, budeš-li hodná, zůstaneš tam.

Iniciativu by měli vyvinout oba dva – panenka i mládenec, dívat se pořádně kolem sebe.

Takže, mládenče, nehledej panenku v koutě. Jinak bys mohl minout panenku blízko sebe.

quentos

většinou neplatí a je to jedině dobře, některé ženy si konečně uvědomily, že věčná pasivita v budování vztahu je k ničemu.

anonym

Česílko, z kterého jsi století? Už v tom minulém přece platilo:
Sedej holka na rohu, chytej hocha za nohu. (A prosila bych nehledat v tom žádné dvojsmysly.)
Ono dnes opravdu platí: Sedej panenko v koutě a zůstaneš tam.
Dobrovolnic pro život v celibátu moc neznám. Člověk je tvor společenský a pokud je normální, má touhu se „spolčovat a družit“.

fcoop

Možná platí. Ale kdo by ji našel – v koutě?
Nějaký jedinec,který vymetá zaprášené,příp. ponuré kouty.......
V dnešním světě,kde je úspěšný ten,který má větší zuby,nemá panenka,tak trochu od pavučin, moc šancí.

anonym

Neplatí.Zrovna tak "S poctivostí nejdál doješ ", protože poctivou prací ještě nikdo nezbohatl (alespoň v naší republice).

anonym

Tos chtěl předčasným uzamčením předejít výtce, že se opičíš po BEAS? – viz:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-prislovi-a-je-na-nem-neco-pravdy
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/otazka-pro-slecny-taky-neradi-pisete-klukum-prvni-jen-proto-ze-se-citite-jako-vterky
Zde dokonce odpovídala i iv, dokud ještě nebyla anonymem:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-dobre-oblekat-aby-si-me-kluk-vsimnul

Jinak přísloví ze středověku mělo ospravedlnit křesťanskou tabuizaci sexu, odříkání a náboženské cudnosti.
Už před 100 lety to vyvrátil Pitigrilli a dnes – s pokročilou emancipací žen, sociologové zjistili, že už dokonce začíná převládat iniciativa žen.

Kdybychom čekali na setkání s ideálem, strávili bychom celý život v čekárně.“ –Pitigrilli
http://azcita­ty.cz/citaty/di­no-serge-pitigrilli/
„Muži si myslí, že si vybírají ženu, ale ve skutečnosti si žena zvolí muže, který si ji potom vybere“
„I když si muži mylně myslí, že si partnerku vybírají oni, ve skutečnosti je to obráceně: celou situaci ovládá žena. Ale ona jako taková ponechává pocit důležitosti protistraně, ostatně jako je tomu v přírodě. Samec se natřásá, samec dělá všechno možné, samec touží zaujmout. A samice? Nechává se hýčkat. Ta lidská ještě čeká na to, až se muž vysloví. To je zákon platný po staletí,“
http://www.pro­zeny.cz/magazin/sex-a-vztahy/laska-a-vztahy/31809-miluji-te-kdo-to-ve-vztahu-rika-driv
Ženy si nenápadně vybírají muže, i když většina mužů si myslí, že oni si vybrali ženu. V první skupině je většina mužů, která podvědomě využívá přirozeného podmiňování, že on je ten nejlepší a měla by si vybrat jeho. Čím je větší rozdíl mezi mužem a ženou, tím větší má pravděpodobnost, že uspěje. Jinak řečeno, je to systém po-ukazující na to, že protějšek je opravdu jiného pohlaví. Ženy se oblíkají tak, aby upoutaly pozornost a muži ukázali své společenské postavení. UŽ Z TOHOTO LZE VYČÍST, ŽE ŽENY UDÁVAJÍ, KDO SE DO NICH ZAMILUJE A MUŽI JSOU TI, KTEŘÍ JSOU LOVENI A VYSTAVENI POD DROBNOHLEDEM.
 http://itthmi­.blog.cz/1204/ve­rite-v-lasku-na-prvni-pohled

anonym

Draxle, tvé myšlenkové pochody tě asi zahubí nebo už trpíš paranoiou.To máš jako koníčka rejpat do ostatních?
► Uzavřel jsem si otázku, protože tam byla odpověď, která mi vyhovovala. ◄
Ani v jednom odkazu jsem neviděl stejný smysl a podobnost otázky.

anonym

Ocko, jsem Česílko, vodník, takže z r. 1432

anonym

Jéžíšmárjá!!! No tak to Ty už pamatuješ víc než já!!!
Ale dobrý. Je to pěkná otázka. Na takové odpovídám ráda.