Kelt

Platí ještě dnes toto označení pro některé obyvatele?

Ve starších filmech, které se odehrávaly ve Francii – například Tři mušketýři, kdy v zemi vládl král, byli obyvatelé (nevím zda označování, jmenováni) jako poddaní Jejího Veličenstva. Dnes vládne král ve Španělsku, královna ve Velké Británii i v jiných zemích, tak by se obyvatelé těchto zemí měli nazývat – Jsem podaný Jejího veličenstva. Jde samozřejmě o formalitu, ale je toto označení oprávněné i dnes, nebo patří do historie? Děkuji předem za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ve Velké Británii i v ostatních zemích Commonwealthu se toto označení doposud používá.