annas

Platí? Je život tvrdá a omamná hra, je život skok padákem, je život riziko, život znamená klesnout, a pak znovu stoupat?

Autor Paolo Coelho .

Definicí o životě je v archivu několik, ale tato je určitě jiná.

https://citato­.cz/autor/pau­lo-coelho?page=2

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/photos/pad%C3%A­1k-lidsk%C3%A9-na-podzim-nebe-4852138/

Nejlepší odpověď
elkon

Jak se zpívá: „jaký si to uděláš, takový to máš“. Dost věcí v životě, si člověk může ovlivnit sám.

Další odpovědi
Kelt

To všechno jsou metafory. Způsob jak na něco nahlížíme. A říká nám velmi mnoho. Je pravda, že jsem se s tím nesetkal. Ale přidám jiné. Například – život je dar, život je cesta, život je hra ( má pravidla a vítěze). A mohl bych pokračovat.
Ale mám téma na otázku.

anonym

Záleží opět na úhlu pohledu. K němu se člověk zachová dobře k někomu ne. K někomu je milosrdnější – k někomu ne. Vše podle zásluh. Když budeš např. krást, život se k tobě zle zachová a nebude dle tvých představ. Něco podobného viz – „Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.“

Drap

Dá se říct že platí, ovšem ne vždy a ne pro všechny. Každý jsme jiný, a proto si také každý žijeme svůj život., s veškerými problémy a otázkami, které život dokáže vytvořit. Životní situace se také velmi málo opakují. Myslím, že hodně záleží na našem přístupu k životu a na tom, co vše dokážeme udělat a obětovat, aby jsme došli k vysněnému cíli.

Roman71

Nedávno jsem dostal od jednoho spolukřesťana taky zajímavý citát:
„Život je jako plavba po moři..
Když žiješ s Bohem, plavíš se s Noemem.
Když žiješ bez Boha, koupil sis lístek na Titanic.“

Celkem hluboká a pravdivá myšlenka 🙂
Ps: Stále platí, že co si kdo zaseje, to si taky sklidí.. Jsou ale mezi námi takoví „zahradníci“, kteří si to musí nejdřív pořádně „pohnojit“ a potom zírají, co jim vyrostlo 😉

hapiky

Poláci říkají: Życie jest brutalne.

aliendrone

Průzkum mezi moudrými (pozemšťany i emzáky) ukázal:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=xfOdiC1v1AI
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=O2bqGxXd4Zw&ab_chan­nel=Xeonikx

Z toho plyne, že stačí být svině JEŠTĚ VĚTŠÍ a je to v pohodě. :) ;)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.