annas

Platí jamajské přísloví? Každý má šanci, ale nikdy nedostane druhou šanci udělat první dojem, byť šance klepe na dveře?

„Každý má šanci, ale nikdy nedostane druhou šanci udělat první dojem,“

Tajenka křížovky z č. 2 přílohy Magazín MF Dnes

1. Je třeba mít k využití šance dostatek odhodlání a vytrvalosti? Třeba šance změnit sám sebe, své myšlení, svůj svět, možná i svět ostatních lidí?

2. „Jenže druhá šance neznamená nic, pokud se dotyčný nenaučil něco ze své první chyby?“ – Petr Havránek

https://kazdy­denscitatem.cz/mo­tivacni-citaty/druha-sance-neznamena-nic-pokud-ses-nenaucil-neco-ze-sve-prvni-chyby/

3. Správně využitá šance?

„Newtonovo jablko: Padavka, která nepromarnila svou šanci.“ – Stanislav Komenda

http://www.hup­tych.cz/literar­ni-cinnost1/editorska-cinnost/nezaboli-jazyk-od-dobreho-slova

Obrázek

https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2014/01/31/06/45/di­rection-255294_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
zjentek

Jistě platí, ovšem je tady druhý dojem, třetí dojem, čtvrtý dojem…

Kdo jsem byl včera? Nevím. Je dobré žít přítomností, ne minulostí či budoucností.

1. Je třeba mít k využití šance dostatek odhodlání a vytrvalosti? Třeba šance změnit sám sebe, své myšlení, svůj svět, možná i svět ostatních lidí?

Pouhé odhodlání zde nestačí. Je třeba pojmout jako životní směr či filozofii. Věnovat životní čas.
Stejně jako třeba u modelu „práce mne živí“, což taktéž životní filozofie, postavena na toku času.

Další odpovědi
elkon

První dojem je jen jeden. První dojem napodruhé je nesmysl. Je to proti logice.

Drap

Určitě platí, ať se první dojem jakkoli v poslední době dost popírá, tak je velmi důležitý a hodně na něm záleží.
1.Ano je třeba mít odhodlání a vytrvalost, stejně tak umět rozpoznat, že nějaká šance právě přišla.
2. Téměř každý se z promarněné šance poučí, bohužel někteří opět špatně.
3. Ano, správně využitá šance, ale nejen ta, i spousta dalších náhod a okolností, což v konečném výsledku odhalilo velkou věc.

Kepler

Buď jak buď, první dojem je vždycky jenom první a je nejdůležitější. Můžeme dostat i další šance a vybudovat si renomé je možné, ale stojí nás to mnohem více úsilí, zvláště když ten první dojem nebyl moc příznivý. Ale jak se říká: chyť příležitost za pačesy a jen ten kdo nic neudělá, nic nezkazí. To druhé je životním krédem pohodlných lidí.