JájsemRaibek

Platí i u nás tato situace při pronásledování pachatele trestné činnosti?

Viděl jsem to v jednom filmu, kdy měli prchající lupiči na únikové trase spojence, který jim skočil pod auto a oni jej srazili – přelétl přes střechu a zůstal ležet na silnici. Pronásledující policisté zastavili, aby zraněnému poskytli první pomoc. S tím lupiči počítali, ten sražený byl kaskadér (nebo tak nějak) a věděli, že policajti musí zastavit, takže jim unikli.
Platí tato situace i u nás, že by policajti nechali prchající prchnout a pomohli by zraněnému?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Obecně asi platí. Pronásledování přenechají kolegům.

Další odpovědi
anonym

OOO (obecně oblíbený omyl) je, že podezřelého pronásleduje pouze jedna hlídka, viz správný postřeh od Lamalam. Ale i kdyby tomu tak nakrásně v danou chvíli bylo, z auta by vystoupil jeden příslušník, který by poskytl první pomoc, a druhý pokračoval v pronásledování.

anonym

Měli by,ale nevím jak je to ve skutečnosti.