Avatar uživatele
annas

Platí i u kuchařských receptů slova A. H. Maslowa, že „každý nový nápad vypadá bláznivě?“ Co třeba „žehlený řízek?“

Dostala jsem mailem recept na „žehlený řízek“. Neslyšela jsem, zatím nezkoušela…

Žehlené maso s bramborem a oblohou

  1. Naložíme a okořeníme vepřové maso tak, jak jsme zvyklí.
  2. Připravíme si plát dvojitého alobalu, záleží na jeho síle. Položíme na něj plátek masa a přehneme přes něj zbytek alobalu. Vytvoříme plochý balíček.
  3. Rozpálíme elektrickou žehličku na nejvyšší stupeň tepla a žehlíme balíček 3 minuty Obrátíme jej a žehlíme po druhé straně opět 3 minuty.
  4. Hotovo, přidáme brambory, obložíme zeleninou a můžeme hodovat.

Je možné použít i kuřecí maso, ale prý je spíš suché. Zřejmě zkrátit dobu „žehlení“.

Jak prosté, milý Watsone …

  1. „Vše, co si dokážete představit, je skutečné“ Pablo Picasso, Stojí za to recept vyzkoušet?
  2. Má někdo recept na jiný netradiční postup?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? vagra, johana 56, Drap, gagaga, rouzi, Kepler, hapiky před 2346 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Odpoveď byla označena jako užitečná

Zajímavý nápad, ale mám obavy, že šestiminutová doba přípravy bude asi moc krátká. Ale kdo ví, možná to fakt funguje, jenom mi ten postup připadá takový neprofesionální. Mně ale v poslední době zaujala příprava zeleniny blanšírováním. Je to sice známý postup, ale ještě jsem ho nevyzkoušel. Takto připravená zelenina je prý mnohem chutnější, čerstvější chuti a neztrácí barvu (nedávno doporučováno Pohlreichem):

Princip takové přípravy má tři velmi jednoduché kroky.
1.Vhodit očištěnou a nakrájenou zeleninu do vroucí slané vody a krátce povařit.
2.Zeleninu rychle vylovit a šokově zchladit ve velkém množství ledové vody.
3.Znovu zeleninu prohřát libovolným způsobem, ale až těsně před podáváním.
https://www.kuchar­kaprodceru.cz/blan­sirovani-zeleniny/

Upravil/a: Kepler

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nemusí nutně platit, ale často to tak i bývá. Žehlený řízek jsem neslyšel, ale proč ne.- Vytvoříme si při přípravě vlastně takovou malou, mobilní troubu, kde se maso tepelně zpracuje. Nemusí to být šťastné.
Nenapadá mne žádný podobný recept s takovouto vychytávkou. Mám rád chůť masa a když ta chuť v tom mase zůstane. Pro rychlou přípravu mívám naložené maso. Nejčastěji vepřové, někdy i skopové nebo hovězí. Naložený plátek masa dám na talíř, přidám dost cibule a pórku. Dam do mikrovlnky a na plný výkon z každé strany minutu. Je šťavnaté s chutí masa. Samozřejmě koření a sůl podle chuti. Lze jíst z chlebem, nebo s bramborem.
Nedoporučuji takto dělat kuřecí, alespoň to kupované ne. Nevypadá to jako maso a ani to nechutná jako maso
Dobrou chuť

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Nejsem si jista, jestli jenom u nového nápadu.
Např. zavařování v myčce, troubě apod. mi stejně jako
některé „recepty pro pekárnu“ přijde praštěné pořád.
(Nezkoušela jsem ani jedno.)

Ovšem ten „žehlený řízek“*) vypadá zajímavě. Jen by to chtělo doplnit,
na jaké podložce (žehlicí prkno asi nebue to pravé) se má řízek žehlit.
Také by mne zajímalo, jestli už to vyzkoušel aspoň odesilatel e-mailu…

*)
Jde opravdu o řízek?
Naložení a kořenění masa by mi sedlo spíše na steak…

Přestože i mně přijde postup neprofesionální, bych jej
zkusila, pokud by jej vyzkoušel už někdo přede mnou…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
independent

a co třeba razítkovaný řízek

před 2344 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Co to je?

před 2343 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad ivzez,

byl přeposlaný mail, u receptu přiložená fotografie. Autor nepřidal, zda vyzkoušel.

Zřejmě původce receptu uvádí obecně řízek, dnes se víc používá steak, tedy řízek bez obalu.

Láká mě to, je to rychlovka. Vyzkouším příští týden, pak se ozvu.

před 2345 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek