lopata

Plati §211?

Jsem odsouzen za uverovy podvod chci vědet jesli amnestie pod to spada.Dostal jsem 9mesicu.

Odpovědi
standa

´Amnestie´ se na vaši trestnou činnost na 99% nevztahuje.

Ustanovení § 250b Úvěrový podvod podle starého trestního zákoníku se od ustanovení § 211 nového trestního zákoníku v zásadě neliší, i když drobné odchylky zde jsou.

Z výše uděleného trestu usuzuji, že jste byl odsouzen nejspíš dle § 250b, odstavec 1, kde se trestní sazby nezměnily.

Trest vám zůstane nezměněn.

Po polovičce odpykaného trestu může požádat o podmínečně propuštění…, pak bude na soudu zda vaší žádosti vyhoví.

monarcha

nebyla to amnestie v pravém slova smyslu,ale právní úprava trestního zákoníku,máš na mysli jistě tu k 1.1.2010, upravujíc tvrdost zákona v jednotlivých případech,dopo­ručoval bych zajít si na podatelnu soudu s jednacím číslem tvého případu,tam ti pracovnice řekne,po zjištění obsahu v počítači, zda-li se na tebe úprava zákona vztahuje…,