platebním rozkazem

Delší dobu jsem pobývala v zahraničí a právě v té době mi byl zaslán platební rozkaz, který se nepodařilo doručit a proto podle § 173 ods.2 o.s­.ř.soud tento platební rozkaz zrušil. Proti tomuto usnesení se mohu odvolat do 15 dnů od jeho doručení.
II. Soud vyzývá žalobce a zalovaného, aby se ve lhůtě 7 dnů od doručení tohoto usnesení vyjádřil, zda souhlasí s tím, aby ve věci bylo soudem rozhodnuto bnařízení jednání. Proti tomuto usnesení v bodě II není odvolání přípustné. Co z toho vyplývá?
Jedná se o nedoplatek cca 5.000,– v čpp za povinné ručení z roku 2006. Problém je ale v tom, že já mám dojem, že jsem tuto částku uhradila, ale nemohu to dokázat. nebo jsme vyhořeli. Poradíte mi?

Odpovědi
standa

Příběh je to pěkný, ale nejdůležitější je ta poslední věta:

„Problém je ale v tom, že já mám dojem, že jsem tuto částku uhradila, ale nemohu to dokázat. nebo jsme vyhořeli.“

Pokud svoji domněnku neprokážete, pak máte smůlu a platební rozkaz budete muset splnit.