Avatar uživatele
zjentek

Platební terminály ve velkých řetězcích často zamítají platby chytrými hodinkami. Může za stav snad vánoční šílenství?

Prodavač u kasy neporadí. Prostě sdělí- platba neprošla a tím pro něj vše haslo, sedí. Platba kartou pak většinou projde. Má na platby hodinkami vliv vánoční horečka, či co?

Zajímavá 0 před 1579 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Nesleduješ… nevíš… Včera padly nějaký rekordy v platbách kartou. Terminálu je fuk, jestli se platí kartou, mobilem, nebo hodinkama. Banky ale hlásily krátké náhodné výpadky elektronických plateb z důvodů přetížení serverů. Takže to vidím na tento problém, ovšem nezávislý na tom, čím se platilo. Takže to, že to byly právě hodinky bych přičítal spíše náhodě.

Takže ano, může ze to předvánoční šílenství. 😁

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kryšpín

Čekal jsem u pokladny dva přede mnou jeden chytré hodinky druhý kartu 20 minut v mezičase jsem diskutoval s dámou pokladní tak jsem nervozitu ani komentáře nesledoval. Až to z dlouhé chvíle napadnou hackeři bude to trochu ještě déle.

Upravil/a: Kryšpín

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Edison tak to je skutečně zajímavé, protože všude, kde hodinky nefungují, karta spolehlivě zabere.

před 1579 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Obojí klon jedné karty od jednoho vydavatele? To by pak vypadalo na chybné nastavení terminálu. Pokud je to od různých vydavatelů, pak pořád může jít o problém s přetížením.

před 1578 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jenže on to není klon karty … tak to nefunguje. To co lidé obvykle mají v chytrých hodinkách jsou obvykle služby Google Pay či Apple Pay a jeho podpora musí být implementována jako další aplikační mezivrstva po boku podpory běžných platebních karet.

před 1561 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Google Pay pak třeba dělá to že pro platby zakládá virtuální karty, proto na výpise příjemce platby nebudete schopen najít údaje své platební karty protože tam prostě nebudou, budou anonymizovány virtuální kartou. Je to celé trochu komplikovanější než by bylo klonování …

před 1561 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Tak ono záleží jakou službu použiješ. Jsou i jiné než google pay. Ale tohle jsem moc nestudoval, až půjdu platit mobilem, kouknu jaký je PAN na účtence.

před 1561 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Vycházím pouze z info v médiích. Tím krátkodobým jsem měl na mysli opravdu krátké, třeba desítky až stovky milisekund a v ten moment platba neprojde. RFID jako RFID, v tom by neměl být rozdíl.

před 1579 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování