Retko

Plátce daně, rok 2010

Jak je to s platci dane letos. Myslim v cislech. Od kolika a za jakou dobu. Diky

Nejlepší odpověď
standa

Pokud máte na mysli DPH (což z dotazu na první pohled nevyplývá), tak i nadále platí tyto limity pro ´povinnou´ registraci, resp. placení DPH:

1 mil.Kč obratu za posledních 12 měsíců… a doplňuji ještě znění § 94 zák. o DPH, ze kterého vyplývají i další časové souvislosti.

§ 94 Plátci
Osoba povinná k dani se sídlem nebo místem podnikání v tuzemsku, jejíž obrat za nejvýše 12 kalendářních měsíců přesáhne částku 1 mil.Kč, se stává plátcem od prvního dne třetího měsíce následujícího po měsíci, ve kterém překročila stanovený obrat.