vokurce

Provedl jsem platbu na starý bankovní účet. Byla odepsána, nebyla vrácena. Znamená to, že je tento účet ještě aktivní?

Dobrý den,

jako OBZP platím zdravotní pojištění včas a v daném rozsahu termínu. Bohužel jsem si nevšiml, že u Vojenské pojišťovny se měnilo bankovní spojení (používám v platebním systemu přednastavenou šablonu). Za poslední 2 měsíce mi platba byla odepsána a nebyla vrácena. Mám to tedy chápat tak, že jejich starý bankovní účet je ještě aktivní a platba za zdravotní pojištění proběhla zcela korektně?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Oznámil bych tyto platby pojišťovně, aby nedošlo k nedorozumění.
Jinak většina takovýchto změn probíhá tak, že po nějakou dobu (třeba i půl roku) jsou aktivní oba účty, právě proto, protože se předpokládají možné chyby při zadávání plateb. Pojišťovna však tento starý účet již nepoužívá, ale pouze převádí peníze na nový. Po nějakém čase jej zruší zcela.

Další odpovědi
cukrar

Ano i ne, někdy záleží na počtu dní. Jedna firma mi vrátila peníze hned druhý den, jiná až po urgencí, že mám zaplaceno na tento účet.
Musíte si ověřit učinnost platby u toho, komu byla směrována a nespoléhat se na úsudek, je to asi OK.