Platba za služby při převodu bytu

Dobrý den, prosím o odpověď na otázku, zda je správné, že bytové družstvo při převodu bytu zapracovává do smlouvy o převodu podmínku, že nedoplatky za služby při provedeném pravidelném ročním vyúčtování, které nebudou pokryty ze záloh předávajícího(resp. prodávajícího) převádí k úhradě na přejímajícího (resp. kupujícího)? Ze strany družstva je to bráno jako podmínka k podpisu převodu. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
standa

Postup družstva NENÍ SPRÁVNÝ !

Při převodu členského podílu v družstvu nedochází k převodu všech práv a povinností, ale jen těch, které jsou výhradně spojeny s členstvím v družstvu (např. nepřechází povinnost nahradit dlužné nájemné, nedoplatky záloh za služby ap.).

Zmiňovaná ´podmínka´, kterou si družstva klade pro převod členského podílu, je PROTIPRÁVNÍ.