Esterka2019

Když jsem posílala na účet složenkou peníze, napsala jsem špatné číslo účtu, vrátí mně peníze? Poradíte?

Dobrý den nevím jestli se ptam spravne, jestli to tady patří ale snad se tady někdo najde který mi pořadí.Posílala jsem složenou penize.Kde jsem na slozence vypisovala c.úctu i variabilní symbol.Jenomže jsem zadala špatně číslo úctu.Myslíte ze se mi penize vrati? I když jsem vypsala správný var.symbol?nebo penize dojdou na to cislo uctu ktere jsem zadala?Děkuji vsem

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

--
Platba slozenkou

Nejlepší odpověď
nyjono

Jde o to, jak špatně jsi to č.účtu zadala.
Jestli to č. účtu někomu patří, tak mu asi ty peníze na účet přijdou. Variabilní symbol jen určuje, co to je za platbu. třeba číslo faktury nebo jiného dokladu.
Důležitý je, jestli na ústřižku složenky, co ti na poště vrátili potvrzené, je stejné číslo účtu. správně by to měla pracovnice za přepážkou kontrolovat.
Můžeš zkusit zajít do té banky, kam jsi peníze poslala, o svém omylu jim říct a domluvit se na nápravě.

Další odpovědi
Hlada

Jestli je číslo účtu platné, tak platba proběhne. > Reklamuj v bance.
Jestli je číslo špatné, tak platba neproběhne. > Reklamuj na poště.
Některé banky, např. Poštovní spořitelna, mají základní kontrolu správnosti čísla v elektronickém bankovnictví. Jestli ho nemáš, napiš mi ho do PM a já ti ho ověřím.

mosoj

Pokud číslo účtu existuje u té banky kam jsi to poslala, platba proběhne a je třeba zajít na pobočku a odvolat příkaz. Banka peníze z účtu stáhne. ( osobně jsem prováděl).
Pokud neexistuje, platba neproběhne a peníze se ti vrátí na účet. Pokud jsi platila na poště je třeba zajít na poštu. Peníze budou viset někde na převodovém účtu. Nicméně v tvém případě je třeba vždy zajít na poštu.

VeRe1983

Předpokládám, že u složenek je to stejné jako u příkazu v bance. Platbu na nesprávný účet reklamovat lze.