Avatar uživatele
Deli

Platba kartou – aneb co se děje, když natankujete a kartu Vám to nevezme?

Zrovna včera se mi tohle stalo. Natankovala jsem za 1000 Kč a při platbě mi to mou VISA kartu neschválilo.
Naštěstí jsem u sebe měla 1100 Kč v hotovosti, tak jsem to uhradila hotově. Ale co kdybych natankovala plnou (cca za 1700) nebo prostě hotovost sebou neměla? V autě dítě, 25 km od domova, na telefonu nikdo z rodiny, kdo by mi přijel vypomoci. Jaký by byl postup? Už se Vám to stalo?

Doplním, že na účtu byla dostatečná částka, s kartou jsem ten den již platila drobnější nákupy bez potíží, denní ani týdenní limit jsem ani zdaleka nepřekročila.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? kapka, Andělé, Kerberus, anonym, anonym před 4598 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kapka

Stalo se mi to. Také na benzínce. Myslela jsem, že už mám v bance výplatu, ale nebyla tam, takže mi to platbu kartou nepřijalo.
Hotovost jsem u sebe neměla. Domů jsem to měla asi 3km, takže jsem se s obsluhou benzínky domluvila, že jí tam nechám mobil a občanku a za chvíli jsem se vrátila zaplatit.
Ale byla pěkně naštvaná ta paní, až mě to naštvalo, že je tak naštvaná. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

V krajním případě nechat nějakou zástavu a prokázat se OP a dojet do nejbližšího bankomatu.
Častý je výpadek platebního terminálu u pumpy, pak trvám na tom, aby si jejich problémy urychleně vyřešili sami.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Obsluha by vás bez placení pustit nechtěla. Pro tyto případy je vhodné vozit sebou i hotovost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Do zástavy nic dávat nemusíte, dokonce Vám občanku do zástavy vzít NESMÍ.

Nejlegálnější postup je, že pumpař zavolá policii, aby zjistil vaší totožnost a tu jím pak předá pumpaři.

Pumpař sám vaši totožnost zjišťovat NESMÍ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Když kolega 1.února u Rokycan nabral plnou nádrž nafty za 1500,– tak při placení průšvih,protože karta platila jen do 31.1.
Ten pacholek mě tam nechal do zástavy a jel pro hotovost.2 hodiny mi tam hlídal chlap jako oko v hlavě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek