Liliana Steh

Plastická operace?

ahoj zajímá mne jestli se dá počítat jako plastická operace „zbroušení zubů“ aby byli ostřejší. Stalo se to důvodem velké "hádky. Dělá se to vůbec? Pouze teoretická otázka.
Doplňuji:
Aha a nejde třeba "nasadit nějakou spec. korunku nebo tak něco?

Odpovědi
anonym

Pokud vím, tak se nic takového nedělá („aby byly ostřejší“) – poškození skloviny (její zbroušení) by vedlo ke zničení zubu.
😉
Zuby se brousí jen proto, aby šla nasadit korunka.
Doplňuji:
V zásadě si můžeš nechat nasadit libovolnou korunku (zubař ti udělá otisk, na základě něj ´formu´ a v laboratoři ti odlijí nebo vypálí korunku dle libosti)…
Takže si nech vytrhnout patřičný zub (či zuby), vsadit implantát/y – a vymýšlej korunky.
😉

Anonym007

Jako plastická operace se to podle me počítat nedá ! 😉

da ny

Mám asi 15 let „zbroušené“ obě své horní 1 (nejedná se tedy o jakoukoliv zubní náhradu, tam je to hračka).
Stomatolog použil smirkový kotouček a zaleštil gumou :). Šlo o zkrácení incizních plošek distálně (rohy u 2 asi o 1,5 – 2 mm), pak tedy byly hrany „tlusté“ a musely se ztenčit, čili zaostřit. Nebyla to žádná plastická operace, jen drobná kosmetická úprava zdarma. Je však možné, že si lékař tento výkon finančně ohodnotí.
Taková úprava je možná jen v případě, že s ohledem na věk tzv. živá tkáň uvnitř řezáků již ustoupila… 😉
Doplňuji:
Za určitých okolností je teoreticky i prakticky možné cokoliv, zabrousit, zkrátit, ztenčit,zúžit, zaostřit, zaleštit. Jemným vrtáčkem, kotoučkem diamantovým, smirkovým apod., zaleštit = zahladit gumou…