Planety co mají dvě hvězdy (slunce)?

Existují planety, které mají dvě hvězdy (slunce). Schválně píšu hvězdy, jelikož Slunce má pouze planeta Země.
Pokud by však měla Země dvě hvězdy-Slunce a druhou, znamenalo by to, že by byl den delší?

Nejlepší odpověď
beer

Ano, první známý příklad je Kepler-16b:
http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/244813-objevena-planeta-obihajici-dve-hvezdy-je-z-ni-videt-dvojity-zapad-slunci.html
Den bude delší jen nepatrně, obíhá kolem dvojhvězdy.
http://www.li­vingfuture.cz/cla­nek.php?article­ID=10476

Další odpovědi
anonym

existujú.
napr.
cancri 55 – 4 známe planéty
kepler 16 pomenovaná Tatooine
kepler 34
kepler 35
kepler 47 prvá objavená
a mnoho viac.

pozrite na www.exoplanety.cz
Doplňuji:
existuje dokonca planéta v štvornásobnom hviezdnom systéme nazvaná PH1.
bola objavená v rámci programu Planet hunters.

Fyzik

Ne.

Vzdálenost těch dvou sluncí je obvykle zanedbatelná vůči vzdáleností mezi slunci a planetou, tudíž je lze pro jednoduchost sloučit do jednoho. I kdyby, vliv na denní cykly, což je rotace planety kolem SVÉ osy, to mít nebude.