SirFisher

Placený úsek

DD, chci se na něco zeptat. Když má MHD v metru tu čáru, co odděluje placený a neplacený úsek, dalo by se to použít i u mého pozemku? Tzn. postavím tam chodník a všude dám cedule, že je to placeny úsek a že chůze „na černo“ bude trestána pokutou. Šlo by to?

Odpovědi
venkovan

Jistě, všechno jde. Jen je otázkou, kdo bude vlastníkem pozenku na kterém chodníku bude, zda finanční úřad uzná předmět podnikání. zda obec vydá souhlas s podnikáním, zda právo na užívání pozemku pro chůzi není již vydrženo, zda ulice nemá i druhý chodník a nebo lidi nemohou vstoupit do vozovky a placený úsek obejít, jak se bude poplatek vybírat atd.
Není od věci si zjistit jaké jsou návštěvní dny na psychiatrii a tyto hodiny dát svým známým.