placeni v prumeru

dobry den
pokud mi dal zamestnavatel vypoved a nema po dobu me vypovedi coz je dvoumes.praci v jakem prumeru mi bude vyplacena mzda dekuji za odpoved

Odpovědi
standa

Nejspíš se bude jednat o 100% průměrného výdělku…

Pokud pro vás zaměstnavatel nemá práci (a je vedlejší zda jste současně ve výpovědi), tak je nutné rozlišovat z jakých důvodů se tak stalo:

  1. PROSTOJE (§ 207/a zákoníku práce)

v takovém případě máte nárok na 80 % průměrného výdělku

  1. přerušení práce způsobené NEPŘÍZNIVÉ POVĚTRNOSTNÍ VLIVY

(§ 207/b)
máte nárok na 60%

  1. DOČASNÉ OMEZENÍ VÝROBY (§ 209)

máte nárok na 60%

  1. OSTATNÍ NEJMENOVANÉ DŮVODY (§ 208)

máte nárok na 100%

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast8h3.aspx