hubickova

Placení na Slovensku eurem a nebo kartou

Co je výhodnější – vyměnit si pár euro u nás a nebo platit na Slovensku platební kartou?Mám ČSOB a slyšela jsem,že používání karty je za takových podmínek,jako u nás doma.Jedem jen na víkend a měnit si pár euro na zmrzku a na pivo si myslím je zbytečné.Jedem na samotu,kde nic není,ale něco na zoubek si asi koupíme,ale měnit si v bance třeba 10 euro se mi až divné.....co???Tak ja­k??

Nejlepší odpověď
Bedy

My už asi rok platíme kartou jak na Slovensku, tak i Polsku a je to výhodnější, než platit v hotovosti.
Vždycky si ale s sebou nějakou hotovost vezměte, já nevím, langoš ve stánku si asi kartou nezaplatíte.

Další odpovědi
autacek

Platit zmrzku kartou je na hlavu. Určitě si nějaké peníze sebou v hotovosti vezmi, i pro případ drobných nečekaných výdajů.

Peníze si vyměň ve směnárně, kde není žádný poplatek za směnu navíc (některé banky to bohužel občas mají), jinak finančně to vyjde takřka na stejno, pokud bys to však opravdu chtěla řešit, když si koupíš cizí měnu sama, tak víš přesně za kolik, oproti tomu, když ti to pak přepočítají z karty na účtu v bance svým kurzem, občas nestačíš koulet očima ;)

arygnoc

kde sa dá platiť kartou, platiť kartou.
kde to nejde, sa bohužiaľ bez hotovosti nezaobídete.

pokazdejinak

taky mám čsob a platím kartou, kde to jde… i v zahraničí, fakt v tom rozdíl není, užijte si výlet :)

co hlavně nepodnikejte, je výběr v zahraničí z bankomatu – nvm, kolik přesně ten poplatek momentálně je, ale je prostě zbytečně vysoký! fakt v zahraničí nevybírat :)

maximálně, jestli vám někde při platbě nabídnou tzv. cashback, tak ten je zdarma (při platbě třeba 3EUR zaplatíte z karty např. 15EUR a ten rozdíl 12EUR si vezmete v hotovosti)

cochee

To má samozřejmě každá banka zpoplatněno jinak, takže doporučuju zkouknout aktuální ceníky, ve vašem případě tedy od ČSOB. Seznámení se s ceníkem formou „slyšela jsem, že…“ je celkem nevhodné 🙂