rady74

Placení mýta v Itálii

Chceme jet v létě do Itálie,navíte někdo,kolik se platí na dálnicích mýta?

Odpovědi
Kerynka

V Itálii vychází sto kilometrů po dálnici průměrně na 6,10 eura (cca 160 korun). Pozor však na specifika, ve všední dny je například zpoplatněn vjezd do centra Milána, platit se musí také za použití tunelu pod Mont Blankem mezi Itálií a Francií (33,20 eura, zpáteční 41,40 eura – to je cca 860/1070 korun), tunelu sv. Bernarda mezi Itálií a Švýcarskem (23,60 eura, zpáteční 37,40 eura – cca 610/970 korun) a tunelu Fréjus mezi Itálií a Francií (33,20 eura, zpáteční 41,40 eura – cca 860/1070 korun).

turistika.cz

Cena za jízdu po dálnici je cca 12 – 18 km za jedno Euro, pokud tedy projedete cca 800km po dálnicích, připravte si přibližně 48 Euro. Na stránce níže je odkaz, kde si můžete přesně zjisit, kde je jaké místo pro placení mýtného, zjistíte, kolik vás to bude kde stát a kudy bude nejlepší jet.

Zdroj: www.turistika­.cz/rady/cesta-do-italie-mytne-poplatky-ceny-benzinu-a-nafty