Oldřiška1

Placení daní zaměstnavatelem za zaměstnance. Můžu si někde zkontrolovat, kolik za mě opravdu zaměstnavatel zaplatil?

Hezký den, zaměstnavatel platí daně z příjmu souhrnně za zaměstnance anebo jednotlivě, třeba na jejich rodné číslo? Můžu si někde zkontrolovat, kolik za mě opravdu zaměstnavatel zaplatil a jestli mě přiznal?! Byla jsem na brigádě na dohodu a účtuje mi daně, s tím jsem počítala, ale prý nás nikde nenahlásil, protože pojistné za nás neplatí a peníze, co nám jakože za daně z příjmu strhl, si nechal ve své kapse ☹

Odpovědi
ivzez

Jak vysoký byl příjem?
S podepsáným prohlášením k dani z příjmu se z příjmu do 10.250 Kč (u studentů, kteří doloží potvrzení o studiu nebo u invalidních důchodců ještě trochu více) žádná daň neodvede (pokryje ji sleva na poplatníka).

Daně zaměstnavatel odvádí souhrnně za zaměstnance.

Nechte si od zaměstnavatele vystavit potvrzení o zdanitelných příjmech
a odvedených daních. Po skončení roku můžete slevy na dani uplatnit
v daňovém přiznání.