Avatar uživatele
larios22

pivo a já prý jsem alpa

jsem v druháku a začal jsem hodně pít pivo skoro každý den jedno v pátek třeba 4 je to dobrý pocit úlevy od bolesti a smutku všichni mi říkají že jsem už alkoholik ale to je blbost ne? jenom že piju pivo?.. žádne tvrdé
Doplňuji:
Nemam potřebu ho pít každý den treba piju jenom ve středu s přáteli jen tenhle týden bylo toho trošku víc.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 3801 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

I při takovém množství jedno pivo denně a v pátek víc se z tebe časem může stát alkoholik. Řešit bolest a smutek alkoholem je rovná,rychlá cesta do pekla,odkud se už nemusíš vyhrabat.Zavčas nahoď zpátečku,uděláš dobře pro sebe.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Jaký že nejsi. Jsi alkoholik, protože piješ pivo pravidelně a nikoliv za účelem zahnání žízně, ale potřebuješ ho k navození pocitu pohody. To už je pravý a silný alkoholismus. Alkoholismus se neměří mírou ožrání !!!!
Žádný alkoholik sám nepřizná že je alkoholik a své pití si vždy důkladně zdůvodní.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Konzumace alkoholu je povolena až od 18 let. V 16 letech si ničíš svoje zdraví.
Pro dospělé se doporučují cca 2 piva denně. ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pokud nepiješ alkoholické pivo, tak alkoholik nejsi. Jinak si tvoříš základ zatraceně brzy. Je naprosto jedno, zda začneš pivem, vínem, nebo přejdeš rovnou na tvrdý alkohol.
Málokterý alkoholik si přizná, že má s alkoholem problém.
Ve druháku máš zapotřebí zbavovat se „bolesti a smutku“ pitím alkoholického nápoje? A co budeš dělat, když skončíš školu (pokud to tedy při nastoupené
cestě „pivaře“ dokážeš), nebudeš mít práci, nebudeš moci chodit s kamarády ven, protože na to nebudeš mít peníze, nebo když přijdou jiné skutečné starosti? Tebe zřejmě čeká velmi zajímavý život. Možná pochopíš, že jako dospělý člověk si úniky prostřednictvím jakýchkoliv berliček dovolit nemůžeš.
Doplňuji:
Prosím Tě, zamysli se nad tím, co jsi napsal. Na jedné straně uvádíš, že piješ pivo pravidelně, na druhé, že jenom občas. Buď se snažíš něco nalhávat nám nebo začínáš nalhávat něco sobě. První případ by tak špatný nebyl, po nás ti může být houby. Pokud ale hledáš ospravedlnění pro sebe a máš potřebu hledat pro sebe i jiné měřítko hodnocení, tak jsi na nejlepší cestě k alkoholismu.
Mne víc vyděsilo to, proč piješ Uvedl jsi, že tím si řešíš problémy, a to je špatně. Pivo ani jiný alkohol, drogy nebo nějaká další závislost ti s ničím takovým nepomohou, jenom tím na nějaký čas otupíš a potom se vše vrátí zpátky, ještě i za doprovodu kocoviny, když to přeženeš.
Měl by sis v tom nejspíš udělat jasno sám. Psát sem něco a potom to omlouvat a snažit se docílit schválení potenciální závislosti, to asi nevyjde.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

nie, ešte nie ste alkoholik v pravom slova zmysle.
ste iba piják (zjednodušene konzument pije pivo/alkohol iba príležitostne, piják pravidelne, alkoholik má na ňom závislosť).

ale je to dobrý predpoklad k rozvinutiu alkoholizmu.

na zdravie.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Alkoholik je člověk, který je na alkoholu závislý. Nejde o to, jestli pije pivo, víno nebo tvrdý, ale právě o tu závislost – tedy fakt, že si každý den „musíš“ dát jedno nebo i čtyři a právě u to, že v něm „itápíš“ bolest a smutek. Pokud jsi navíc začal v takhle nízkém věku, hrozí Ti, že si zhuntuješ zdraví a závislosti se nebudeš moci zbavit sám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kavac

Alkohol ať již v pivě nebo v čemkoliv jiném nepomůže v žádném případě od smutku, bolesti či stresu. Na čas sice navodí úlevu, ale brzo ji vystřídá ještě větší „depka“ než byla před požitím alkoholu.
Nejsem proti alkoholu, ale pivo, či vínko si dám jen občas při posezení a pokecu s přáteli

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zlatomuska

Souhlas, raději se zaměř na sport! Ten tě uvolní a dodá skvělou náladu!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Awe

Já si taky pravidelně každý den po práci dám 1–2.Ale vyloženě jako relax.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

chceš být alpa? ..tak si del pivo na bolest a smutek ,)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Alkoholismus definuje absťák, pokud po vysazení nepociťuje tvoje tělo žádnou potřebu se „dobít“, tak nejsi alkoholik.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

Taky jsme pili pivo už ve druháku ( těch 16 nám bylo ) a z nikoho z nás se alkoholik nestal. To jsou pověry a mýty, pro znik závislosti na alkoholu musí být jiné předpoklady a pivo má navíc vysoký obsah vitamínu B, který je pro organizmus nezbytný 🙂

před 3801 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Myslím si, že když mladík pije pivo pravidelně, měl by si uvědomit, co je bezpečná hranice a nezačít řešit pitím pivem třeba různé problémy. Zatím je nemá. 🙂

Platí – všeho s mírou.

před 3801 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Jj, chodili jsme na pivko s Mírou ( Jaromírem ). To je hned člověk klidnější 🙂

před 3801 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

🙂

před 3801 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

„a pivo má navíc vysoký obsah vitamínu B, který je pro organizmus nezbytný“

to máte pravdu.
podobne i nikotín pôsobí priaznivo na mozgové receptory a podporuje tvorivé procesy a zlepšuje pamäť (hovorím o nikotíne, nie o cigaretách). a napriek tomu jeho konzumenti sú zatracovaní.

podobne to je i u umelcov, ktorí „si občas šľahnú“ – tvrdia,že im to zvyšuje tvorivý potenciál, obéznym prináša jedlo (okrem živín, vitamínov, minerálov a iného) i potešenie – ono je vlastne všetko v poriadku.

až na tú honbu na fajčiarov.

před 3801 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Podívej se trochu do historie :
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pi­vo
Kdyby pivo bylo tak škodlivé, tak by se lidstvo dnešních dnů nedožilo. Diskuze o škodlivosti nikotinu a tvrdých drog zas patří někam jinam… 🙂

před 3801 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

marci1 – to, že je ve druháku, přece neznamená, že je mu 16 let..

před 3801 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

V otázce o motorce svůj věk (16 let ) uvádí.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/motorka-v-16

před 3801 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek