Hakunamatata

Pitný režim a zeleninové šťávy

Zajímalo by mne, zda můžu v denním pitném režimu nahradit vodu zeleninovou šťávou 1:1. To znamená, pokud chci vypít 2 litry denně – můžu vypít 1l vody + 1l zeleninové šťávy?
Jedná se mi o 100% zeleninovou šťávu doma vylisovanou – mrkev, okurka, řepa, celer, paprika…
Jeden by si řekl, že to tak asi je, jenže když to takto praktikuji připadám si dehydrovaná.
Doplňuji:
Spiš mi v této otázce šlo o to, zda to stačí. Zda se litr šťávy 100% vyrovná litru vody. Mám problém s tím do sebe vůbec něco nalit a pak když to večer počítám, tak mám za ten den třeba litr šťávy a půl litru vody. Tak by me zajímalo zda to není málo nebo zda se ta stava počítá jako 100% tekutina 🙂

Nejlepší odpověď
quentos

jistě že můžete, naopak je to ideální. Čerstvé šťávy je to nejlepší, co může bejt. To je jenom subjektivní pocit – a pokud po tom skutečně máte pocit žízně, nic Vám nebrání to zapít další vodou…

Další odpovědi
autacek

Potřeba tekutin je dána i fyzickým výkonem, pokud to zároveň vysportuješ, pít víc není rozhodně na škodu a hezky se tím i pročistí ledviny. O pozitivvním dopadu vitamínů na zdraví je zbytečné psát.

zjentek

tekutina to je, ale kolik ti to dá vody si zjistíš zjištěním obsahu vody daného plodu. Teď nevím, jestli nekecám, ale tuším, že třeba mrkev obsahuje o 16% více vody než meloun- jako že meloun je třeba 80% voda a mrkev 96%.
Odpovím mimo mísu- zjisti si podrobné info o pH ovoce a zeleniny a dle toho kombinuj, je to hodně důležité. Najlepším ukazatelem tohoto je chuť. Tělo ti tak řekne, co bys měla a co ne. Rozhodně do sebe nelij na sílu něco, na co nemáš chuť a co ti dělá zle. Ty chuti se ti budou průběžně měnit, to podle toho, jak si v procesu čištění bude tělo o dané látky říkat. Není to taková věda, chce to jen vydržet celý život ..nejlépe si pěstovat a chovat a mít to s láskou, ne z řetězce, z nějaké země původu ,)

anonym

To mám z tebe radost 🙂. jistě, je to nejlepší, co pro své tělo můžeš udělat a ještě, kdyby sis tak po ránu dala do mixeru třeba kopřivu s vodou, rozmixovala, pak zcedila, přidala třeba banán, aby to mělo chuť, to je taky bomba, můžeš tam dát i jiné ovoce, nebo i zeleninu, někomu ta „tráva“ nešmakuje, právě proto se tam přidává i nějaký tenhle mls, jen cukr vynechej, ale když máš i pak pocit žízně, pij i vodu, to je jasný, čím víc, tím líp, když je takové horko, jako dnes, velmi ti to prospěje, nejen na zdraví, ale i na kráse, budeš vypadat velmi svěže, pleť se ti hezky zvláční, bude taková hezky vypnutá, no jen tak dál…