Rohlik

Pití energetického nápoje po ránu

Není pro tělo velký šok pití energetického nápoje (Red bull, Monster, atd..) třeba jako součást snídaně? Neškodí to tělu?
Ptám se, protože tělo je ráno zpomalené a instatní šok v podobě velké dávky kofeinu a dalších látek mi příjde jako nebezpečí pro naše tělo.

Odpovědi
cochee

Ono v tom energeťáku (jak v kterém) je cca polovina kofeinu jako v hrnku kávy. Otázka, co ten taurin, ale zdá se, že to není pro tělo žádná velká šokovka.
Doplňuji:
Myslel jsem to nejmenší balení 250 ml, ale stejně viz ta tabulka ve zdroji.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­fein#Obsah_ko­feinu_v_n.C3.A1poj­.C3.ADch