Smackdown

Pít, či nepít při jídle tekutiny?

Popíjení při jídle.

Nejlepší odpověď
annas

Názory se liší. Protože se léčím alternativní medicínou, tak podle její zásady při jídle nepiji. Jídlo zapíjím teplou vodou nebo čajem.

Záleží na vás, jak se rozhodnete, co vám vyhovuje, nebo chcete lépe trávit.

https://vitali­tis.cz/2016/10/­30/mame-pro-vas-duvod-proc-nikdy-nepit-vodu-pri-jidle/

"Každé jídlo je potřeba řádně žvýkat. Ústa produkují dostatek slin, které pomáhají potravinám dostat se do žaludku. Sliny nahrazují funkci vody, protože obsahují 98% vody a 2% trávicích enzymů, které usnadňují proces trávení. Je tedy velmi důležité jídlo řádně rozkousat a rozžvýkat.

Nicméně mnoho lidí při jídle pije vodu, což je špatně. Je to z toho důvodu, že se produkuje méně slin, což má za následek špatné trávení potravin. Poté, co se potraviny dostanou do žaludku, začínají pracovat trávicí enzymy a žaludeční šťávy. Jednou z nejsilnějších kyselin, je kyselina chlorovodíková, která hraje klíčovou roli.

Proces trávení trvá zhruba 2 hodiny. Jakmile je v žaludku smíchaná voda s kyselinou chlorovodíkovou, nepůsobí pouze na rozložení potravin, ale dostává se skrze žaludeční stěny a rozpouští se. Proces trávení, tak nemá dostatek žaludečních šťáv na rozklad potravin a trávení trvá delší dobu a působí našemu tělu problémy.

Dalším doporučením je teplota vody. Ta by měla být vlažná. Žádná studená nebo příliš horká voda se nedoporučuje. Nejlépe je však dvacet minut před jídlem a dvacet minut po jídle nekonzumovat žádné tekutiny."

V uvedeném odkazu je zdroj v angličtině

http://www.you­rstylishlife.com/this-is-why-you-should-never-drink-water-while-eating-its-very-dangerous/

Nevím, že by bylo zakázané uvádět vlastní zkušenosti, které jsou potvrzené v článcích.

Proto ještě vkládám odkaz na stejné tvrzení lékaře. Je to MUDr. Igor Bukovský, vědecký pracovník FÚ LF UK v Bratislavě, odborník v oblasti výživy a prevence chorob.

http://www.ma­gazinzdravi.cz/proc-tvrdite-ze-se-nema-behem-jidla-a-po-j

Že by radil špatně?

MUDr. Igor Bukovský, vědecký pracovník FÚ LF UK v Bratislavě, odborník v oblasti výživy a prevence chorob

Každý se může svobodně rozhodnout pro to, co mu vyhovuje a čemu věří. Proč zatracovat to, co neznám a nemám vyzkoušené.

Další odpovědi
Drap

Proč ne. Záleží na každém jedinci jak je zvyklý a co mu vyhovuje. Některé děti potřebují zapíjet i polévku.

Lamalam

Každému vyhovuje něco jiného. Já piju podle chuti.

Někteří lékaři proti pití při jídle nic nenamítají – https://cs.me­dlicker.com/1113-piti-behem-jidla
Udělej si obrázek sám, má pravdu lékařka v článku s odkazy na odborné studie, nebo anonymní článek bez zdrojů?

mosoj

Annas. Já při jídle nepiji, ale pouze zapíjím. Jaký je v tom rozdíl?

Nedělejte z každého prdu problém. Tělo si samo řekne co se mu líbí, co potřebuje a co ne. Je třeba se naučit ho vnímat.
Naopak, při redukčních dietách, či snaze nepřibírat na váze, je doporučováno mírné napití před jídlem. Žaludek se tak částečně zaplní a nedochází k přejedení. Jsou ale lidé kteří se přežerou a ještě k tomu vypijí 5 piv.

Kepler

S příspěvkem annas nezbývá, než souhlasit. Ale je nutno doplnit: týká se to jen VELKÉHO množství tekutin. Podle mého názoru mít k jídlu 2 dcl minerálky rozhodně neuškodí, naopak napomůže lepšímu mechanickému zpracování potravy v žaludku. Zvláště když je jídlo „suché“, občas proložím douškem vody, jinak to ani nejde.
http://tn.nova­.cz/clanek/za­pijite-jidlo-vodou-delate-velkou-chybu-a-meli-byste-s-tim-prestat.html

Klaproth

Pokud mám potřebu, tak při jídle piju. Pokud jí nemám, tak nepiju.

Emefej

Pít či nepít, toť otázka. Já při jidle piju podle momentální potřeby. Návody z internetu se ke své škodě neřídím.

CR chess2017

podle toho jestli mate zizen

da ny

Je sice hezké, že se člověk naučí vnímat a poslouchat potřeby svého těla.
Ano, ono si řekne, ale i o to, co prospívá nějaké chorobě (např. i rakovině).
Zvýšíme přísun některých látek, potravin, živin, v domění, že to tělo potřebuje a dáváme si do nosu :).
Ona to potřebuje nějaká „potvora“ a ta si také „řekne“.
Zdrojem informací jsou přžednášky/školení odborných lékařů......
(reakce na ad mosoj)

annas

Ad Lamalam,

Vaše informace o neuvedeném zdroji je chybná. Je třeba pozorně číst.

Lamalam

Ad annas > četla jsem pozorně. Má informace není chybná! 12 let vědecké praxe mě naučilo chápat význam výrazu „ZDROJE“ trochu jinak.

annas

Ad mosoj,

znám své tělo. Naučila jsem se to za více než 10 let užívání alternativní medicíny.

Nikomu svůj názor nevnucuji. Tazatel se může rozhodnout pro to, co mu vyhovuje. To, že uvedu své zkušenosti doložené vyjádřením lékaře, je na škodu?

Já jsem nikdy při jídle nepila, to dodržuji už hodně dlouho, ještě jsem alternativní medicínu neznala.