Nepodepsaná

Písnička: Máma vdolky nepekla, Honza skočil do pekla. Máma vdolky pekla, Honza skočil z pekla. Co je tím myšleno?

Jedná se o druhou sloku (známé písničky ,,Jedna dvě, Honza jde").

Nejlepší odpověď
quentos

Peklo je místo za pecí, příjemně teplé, takže se v něm rádo lenošilo (odtud „pecivál“, „zápecník“). Když se nepeklo, Honza se válel za pecí, a jakmile ucítil vůni vdolků, vyskočil odtamtud… více zde: http://www.chatar-chalupar.cz/promeny-pekla/

Další odpovědi
annas

Otázka je nepřesná, dá se brát z několika pohledů.

  1. Říkanka pro malé děti – rytmus, snadné zapamatování, opakování slov.
  2. Na základní škole – poznat slovesa, podst. jméno, zápor x klad , stejný slovní základ.
  3. Když matka nepekla, za pecí, kde bylo teplo jako v pekle, mohl Honza odpočívat. Když roztopila pec, aby upekla buchty, Honza za pecí nevydržel.