LucinkaLLL

Písmo – jaké je to?

http://www.bu­demejdan.cz/na­rozeniny/dvace­tiny-po-dvaceti-letech-2/ Jaké jsou na této pozvánce písma? Chci udělat taky takovéhle písmo, ale nevím jaké je to. Prosím poraďte.

Odpovědi
anonym

Pokud opravdu „chceš udělat“, použij nějaký editor fontů (např. http://www.sta­huj.centrum.cz/gra­fika_a_design/fon­ty/programy_pro_pra­ci_s_fonty/fon­tcreatorprogram/ ) – ale v tom případě je ti jedno, jak se jmenuje…
😉
Pokud ale chceš použít font podobný tomu ze zmíněného webu (mimochodem – který máš na mysli???), kukni na http://www.ces­kefonty.cz/jmen­ny-seznam-fontu , po kliknutí na název fontu se ti zobrazí ukázka tvaru (všechny by měly být ´free´) – vyber si…
😉

ivzez

Lucinko, to už je několikátá otázka, k témuž tématu.
Doporučila bych ti si k tomu něco nastudovat.

Budeš si muset konkrétní písmo vytvořit v editoru fontů,
nebo si písmo (ohlídej si licenci!!) stáhnout z internetu a nainstalovat.
Pro soukromou potřebu můžeš použít i komerční fonty,
ale pokud ti jde o pozvánky (které asi budeš někomu posílat),
měla bys používat nekomerční.

Dvojku přes čtyřku nenapíšeš v žádném textovém editoru ani procesoru.
Pokud chceš docílit efektu z odkazované navštívenky,
budeš muset použít některý grafický editor.

Zkus pro začátek starší verzi programu Photo Filtre,
který je do určité verze zdarma (novější verze už nejsou freeware,
ty bys po 30 dnech musela zaplatit nebo odinstalovat).

LucinkaLLL

A nevíte, jak by jsem tam mohla na tu čtyřku napsat tu dvojku?