Píší se dnes weby už v HTML 5 nebo se pouuží stále HTML 4.01 a sem tam XHTML ?

Nejlepší odpověď
Deter

Osobně píšu v XHTML. HTML5 se zatím bojím nasadit, protože spousta lidí stále používá prohlížeče, které jej nepodporují, takže by jim spousta funkcí nefungovala a stejně bych to musel přepisovat i pro ně.

Arygnoc: nechci rýpat, ale PHP s tím nemá nic společnýho .)

Další odpovědi
arygnoc

záleží, co na tom webu chcete mít.

používám php, html v podstatě jen na hlavičky webů.

blesk26

Souhlasím s Deterem, jednou jsem zkusil napsat web ze zvědavosti v čistém HTML5 (podotýkám, že jsem nepoužíval žádné speciální vlastnosti, které HTML5 zavádí, pouze doporučenou strukturu webu – nové tagy) a výsledek? Po použití různých vygooglených triků se mi podařilo rozchodit web v Opeře, FF, Chromu a tuším, že celkem i v IE9, ale v IE<9 byl web naprosto nepoužitelný, takže z toho plyne fakt, že HTML5 je možná hezké, ale na další minimálně 4 roky nepoužitelné.

Takže doporučuji stále používat XHTML, je jedno jestli Strict nebo Transitional … rozhodně je lepší, než HTML 4 :)