ReHu

Píše se správně jekl nebo jackel? Že jde o kovovou hranatou tyč asi víte, že? Díky.

Doplňuji:
Já jen, že jsem kreslila, jakou chci bránu, popisovala rozměry všech materálů, tak abych nebyla za IQ 🙂.
Díky za info.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Bohužel musím konstatovat, že správně se to píše jäckl (čti jekl) a jinak ve strojírenství se říká profil :D
Jen jsem si vyhledal důkaz:
http://www.ptej­teseknihovny.cz/u­loziste/aba013/vy­klad-terminu-jackl/?searchter­m=None

Další odpovědi
vagra

Správně se píše jäckel,vyslovuje jekl.

rybíz

Běžně v obchodech a všude jekl.